Krzysiek Borek13.04.2017
Spotify pojawi się na watchOS dzięki aplikacji firmy trzieciej

Nie ukrywam, że podczas testów urządzeń naręcznych najbardziej doceniam możliwość kontroli muzyki z nadgarstka bez konieczności sięgania do kieszeni po telefon.

Jednak w przypadku korzystania ze Spotify i posiadania Apple Watch jest to obecnie niemożliwe.

Na szczęście niedługo pojawi się aplikacja Snowy, nad którą czuwa Spotify i pomaga Chang w kwestiach implementacji części funkcji dostępnych w aplikacji mobilnej wliczając w to parowanie list odtwarzania i dodania wsparcia dla Apple Watch.

Hi all, thanks for your patience and understanding. I’m thrilled to announce that I’ll be working closely with Spotify to bring Snowy to the Apple Watch as part of an official Spotify iOS app. Spotify’s powerful iOS SDK made it possible to develop Snowy, but I can’t wait to take things to the next level with the expertise and tools available at Spotify. While I can’t give any estimates as to when it’ll be available, you can rest assured that a Spotify Apple Watch companion app is in the pipeline.

Obecnie nie znamy daty wydania aplikacji, ale dodatkowa aplikacja sprawi, że Spotify nie będzie gorsze od Apple Music na watchOS. W końcu do tej pory jedynie Apple Music działa na urządzeniach mobilnych i naręcznych Amerykanów, a Spotify nie jest dostępne na sprzęt ubieralny.

Chang nie podało pełnej listy funkcji, które pojawią się w dedykowanym programie, ale priorytetem jest odsłuch bez połączenia sieciowego, który sprawi, że nie będziemy musieli korzystać w tym czasie z iPhone’a. Ponadto pojawi się wsparcie dla wielu komplikacji, Siri i kontrola muzyki bez konieczności dotykania ekranu dotykowego (kontrola za pomocą nadgarstka).

Osobiście nie mam Apple Watch ani iPhone’a, ale jestem ciekaw jak obydwie aplikacje Spotify będą ze sobą współpracować. Wiem, że to żmudny proces, ale liczę, że aplikacja będzie dopracowana.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bartek

    Heloł! Na Boga, przecież można kontrolować Spotify z zegarka. Do tego jest przecież aplikacja wbudowana w zegarek… Na dodatek za pomocą tej aplikacji można kontrolować każdy serwis streamingujący muzykę, który działa na iPhonie. Na przykład Tidal…