Krzysiek Borek29.05.2014
Spotify zaatakowane przez hakerów

Ostatnimi czasy dużo możemy się dowiedzieć o atakach hakerów. Jednym z takich przedsięwzięć jest nie dawno zhakowany eBay, tym razem to Spotify padło ofiarą.

Porównując to z eBay’em atak wydaje się mniejszy, związany on jest z użytkownikami tejże aplikacji na Androidzie. Aby temu zapobiec w przyszłości szykowana jest aktualizacji aplikacji.

Problemy z zabezpieczeniami oprogramowania to żadna nowość, jednakże duże koncerny mają informacje z tym związane. W wyniku czego dosyć szybko mogą wydać aktualizację aplikacji, czy właśnie oprogramowania. Z drugiej strony jeżeli ktoś włamuje się na eBay’a, czy Spotify i kradnie dane użytkowników, nie można spać spokojnie.

Jeden z użytkowników aplikacji poniformował o tym firmę, więc w ciągu paru dni powinna zostać wydana aktualizacja. Oczywiście będzie trzeba na nowo się zalogować, więc będziemy musieli podać swoje dane do logowania.

Atak ten nie dotyczy użytkowników iOS, czy Windows Phone, a także wersji aplikacji na komputery osobiste. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie trudnego i unikalnego hasła.

Źródło: edmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek