Krzysiek Borek05.10.2015
Sprzedaż iPhone 6s w Japonii niższa od jego poprzednika

Obecnie w wielu krajach dostępny jest iPhone 6s i jego większy „kolega”, a Apple podobno tylko w czasie oficjalnej premiery sprzedało 13 mln egzemplarzy, to bez wątpienia nowy rekord producenta, choć w niektórych krajach następcy nie są popularniejsi od poprzedników.

Dane szacunkowe z Japonii mówią, że sprzedaż obydwu modeli [S] była niższa o 10 – 15% względem poprzedników. Informacje podała firma badawcza BCN, a potwierdziło je DigiTimes, choć nie podano szczegółowych informacji o ilości sprzedanych iPhone‚ów.

Wydaje się, że operator telekomunikacyjny NTT DoCoMo sprzedał pokaźną ilość egzemplarzy iPhone‚a 6s i 6s Plus, wszystko dzięki popularności produktów Apple, choć nie było to widoczne po ilości osób, ustawiających się w kolejce po nowe „jabłuszko”, jeżeli porównamy to z ubiegłym rokiem. Głównym powodem gorszej sprzedaży bez wątpienia może być opóźnienie w dostawie odpowiedniej ilości sprzętu mobilnego Apple.

Firmy badawcze nie wzięły pod uwagę miesiąca, który właśnie się rozpoczął, a według gazety Nikkan Kogyo Shimbun popyt na iPhone‚y 6s wzrośnie.

Być może w tym roku Apple pobije rekord sprzedaży iPhone, w czym powinni pomóc dostawcy części potrzebnych do skompletowania całego smartfona, bez ich pomocy nie będzie to możliwe. Z drugiej strony słychać głosy, że nie wszyscy dostawcy podołają wyzwaniu, które rzuci im Apple.

Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży analitycy twierdzili, że Apple jest w stanie pobić rekord sprzedaży sprzed roku (74,5 mln), choć wszyscy sądzą teraz, że liczba będzie podobna, a nie wyższa.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • kubba

    Bo to ipone 6s, a nie iphone 6s

  • Tam co 3 osoba nie ma iphona ;)

  • Bolek

    U nas w cebulandi jest inaczej…