Krzysiek Borek31.10.2017
Stabilna wersja MIUI 9 pojawi się na początku listopada

Niemal do samego początku brałem udział w testach MIUI 9 bazującego na Androidzie Nougat (7.0.0). Problem w tym, że napotkałem wiele problemów podczas użytkowania, a zgłaszanie błędów było utrudnione.

Dlatego zdecydowałem się na ponowną instalację LineageOS 14.1.

Stabilna wersja najnowszego oprogramowania Xiaomi powinna pojawić się już 2 listopada bieżącego roku, ale nie spodziewajcie się aktualizacji wszystkich urządzeń. Początkowo aktualizację otrzyma Mi 6 i parę tańszych smartfonów. Producent oficjalnie zapowie wydanie podczas premiery kolejnego smartfona, który tym razem będzie nastawiony na selfie.

Do końca przyszłego miesiąca oprogramowanie pojawi się w Azji (Chiny) i będzie zawierać wyszukiwanie fraz w obrazach, asystenta głosowego i inteligentne uruchamianie aplikacji. Oznacza to, że chcąc sprawdzić mapę lub drogę dojazdu z punktu A do B smartfon włączy Mapy Google.

Mam nadzieję, że stabilna kompilacja dla Mi 5s będzie pozbawiona problemów z zasięgiem WiFi, częstymi uruchomieniami ponownymi i zawieszaniem systemu operacyjnego. Nie wspominając o problemach z działaniem wielu aplikacji mobilnych, których używam.

Być może zdecyduje się na powrót do MIUI, ale dopiero po paru pomniejszych aktualizacjach, nie chcę kolejnych problemów.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek