Krzysiek Borek07.04.2014
Startup i ładowanie baterii smartfona w 30 sekund!

Pomyślicie, jak to możliwe żeby bateria w naszym smartfonie naładowała sie w 30 sekund ? Izraelska projekt StoreDot, właściwie to pokazuje.

Pojawił się nowy materiał wideo, który pokazuje jak smartfony powinny być ładowane w ciągu 30 sekund. Na początku można było zobaczyć tą technologię na konferencji Microsoftu w Tel Awiwie. Na materiale możemy zaobserwować smartfona Samsunga, jednakże działa to także z iPhone`m

„Startup narodził się na Uniwersytecie w Tel Awiwie, w wydziale nanotechnologii.”

Prototyp działa z Galaxy S4, jeżeli chodzi o cenę będzie ona 2 razy wieksza, niż standardowe ładowarki. Nie narzekałbym na to, biorąc pod uwagę mozliwości projektu. Zachowajcie ochy i achy na później, albowiem nie doczekamy się te ładowarki nie wcześniej niż w 2016 roku.

Obecnie wspołpracuje ona tylko ze smartfonami, ale wielce prawdopodobne, że będzie współpracowała z komputerami, co pozwoli na ładowanie bez podłączonego kabla.

Moim zdaniem jest na co czekać, jednakże potrzeba czasu, aby był to komercyjny produkt. Z ceną na poziomie 60-100$ za szybkie ładowanie smartfona, może odnieść sukces, co o tym sądzicie?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek