Krzysiek Borek12.12.2016
SteelSeries QcK – test i recenzja

Do niedawna nie byłem zainteresowany podkładkami pod mysz, ponieważ w ogóle z nich nie korzystałem. Jednak pod koniec listopada byłem razem z mamą kupić siostrzeńcowi laptopa i przy okazji wybraliśmy mu podkładkę pod mysz.

Wybór padł na SteelSeries QcK, produkt spodobał mi się na tyle, że sam chciałem go wypróbować i sprawdzić, jak będzie sobie radził podczas codziennego użytkowania.

Wygląd

QcK jest prawie 2 razy większa (rozmiarem) od tradycyjnych podkładek, a dodatkowa powierzchnia świetnie sprawdza się podczas długich godzin spędzonych na graniu w gry. Nie ma problemu, żeby sięgnąć po większy model, ale osobiście cenię sobie minimalizm i podkładka zajmująca niemal całe biurko nie jest dla mnie.

Podkładka jest wykonana z gładkiej gumowej tkaniny, co sprawia, że nie będzie się przecierać, leżąc na biurku. Można ją wziąć ze sobą wszędzie, ponieważ łatwo ją zwinąć i umieścić w torbie razem z laptopem, żeby mieć ją zawsze przy sobie.

Po paru dniach łatwo dostrzec kurz i sierść psa (jeśli go macie), a to denerwuje mnie najbardziej, więc od czasu do czasu trzeba zająć się jej czyszczeniem. Już pierwszego dnia po położeniu jej obok laptopa zauważyłem sierść swojego psa. Wtedy najlepiej wyczyścić ją szczotką lub wodą z mydłem, jeśli chcemy, żeby efekt trwał dłużej.

Użytkowanie

Podkładki używam cały czas nie tylko podczas przeglądania internetu, bo czasem używam jej do grania. Ciężko powiedzieć na nią złe słowo biorąc pod uwagę jakość i komfort podczas grania. Używałem jej głównie przy potyczkach w Counter Strike Global Offensive i Titanfall 2. Dodatkowo postanowiłem sprawdzić myszkę bez podkładki.

QcK wypadł najlepiej, szczególnie gdy akcja była napięta. Osobiście na komputerze nie gram zbyt długo, bo do tego przedsięwzięcia wolę konsolę. Jednak byłem w stanie zauważyć różnice w trakcie rozgrywanych meczów, a ponadto podkładka poprawia komfort użytkowania komputera.

Podsumowanie

Jeżeli korzystacie ze stacjonarki lub laptopa, zdecydowanie powinniście sięgnąć po SteelSeries QcK. Dla mnie to obecnie najlepsza podkładka, ale jej zalety można zauważyć dopiero podczas długich sesji przy komputerze i nie muszą być to koniecznie gry. Jednak najbardziej spodobała mi się jej niska cena, a to przecież podkładka dla graczy.

QcK kosztuje prawie 45 złotych, a to według mnie niewiele za bardzo dobrą podkładkę pod myszkę, która powinna pojawić się i wielu użytkowników komputerów na biurku.

Za:

  • wykonana z gładkiego materiału
  • duża powierzchnia robocza, spisująca się świetnie podczas pracy i grania
  • przystępna cena
  • łatwo usunąć z niej zalegający brud

Przeciw:

  • szybko zbiera kurz, sierść psa i inne brudzące ją obiekty
  • potrzebuje sporo czasu na całkowite wygładzenie
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek