Krzysiek Borek11.05.2016
Stefan Esser wydał aplikacje do wykrywania Jailbreak

Utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowników iOS jest podstawą działania Apple, a większość z konsumentów zazwyczaj aktualizuje swoje urządzenia mobilne do najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Być może to jeden z powodów stojących za wydaniem aplikacji System and Security Info, a jej autorem jest nie kto inny, jak Stefan Esser.

Aplikacja powstała dzięki międzynarodowej firmie zajmującej się zabezpieczeniami, SektionEins, a program wyświetla wszystkie włączone procesu na urządzeniu mobilnym z punktu widzenia zabezpieczeń. Nie zabrakło również informacji i zużyciu procesora, pamięci operacyjnej i tej dostępnej dla użytkownika. Jednak najważniejszą cechą jest wykrywanie niebezpieczeństw bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Pod listą procesów możemy zobaczyć wszystkie, które działają, a na myśl przychodzi mi podobna aplikacja na OS X, Activity Monitor. Niestety, mobilna aplikacja nie jest tak rozbudowana, ale dostarcza wszystkich, niezbędnych użytkownikowi informacji, więc w każdej chwili wie, co jest włączone, a co nie.

Zrzut ekranu 2016-05-11 o 14.40.38

Większość z was powinna zainteresować się częścią „Security” i Jailbreak, ta druga wyświetla jego obecność lub nie, metodę, jaką został uzyskany, a także sprawdza obecność Cydii. Zdaje sobie sprawę, że większość z was świadomie odblokowuje oprogramowanie układowe, ale to właśnie główny argument stojący za egzystencją programu. Dajcie sprzęt niepożądanej osobie, a ona być może zajmie się instalacją sklepu z pirackimi aplikacjami lub wykona Jailbreak bez waszej wiedzy, ponadto wszystko można łatwo ukryć, a wtedy jedynie dedykowany program pomoże wam odnaleźć nieścisłości w systemie operacyjnym.

Ciekawą częścią jest zakładka „Anomalies”, wyświetlająca niepożądane procesy w iOS od razu po aktualizacji lub uruchomieniu urządzenia. Sprawdzimy tutaj, czy wszystkie klucze zabezpieczeń są odpowiednie i upewnimy się, czy nie działa żaden debuger.

Esser przygotował kolejną aktualizację, ale obecnie przechodzi weryfikację u Apple, przez co może zostać usunięta z App Store. W tym momencie wysuwa się interesujące pytanie: czy Apple rzeczywiście ma zamiar pozbywać się aplikacji, które pomogą w zachowaniu wszystkich zabezpieczeń?

Aplikacja kosztuje zaledwie 0,99$ i jest kompatybilna z każdym iPhone’em i iPadem, co więcej, obecnie jest na pierwszym miejscu w zestawieniu najlepszych płatnych aplikacji.

System and Security Info
Cena: 0,99 €
/ Pobierz
Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • ERUB

    I co teraz? Pobrałem sprawdziłem i mam takie coś? Co to oznacza? Jak mam to teraz rozumieć mam wirusa czy jak ?

  • ERUB

    Iphone 6+ bez jailbreak ios 9.3.1