Jakub Świtek01.11.2014
Stojak Luxa2 H1 Premium – recenzja

Jak wiadomo na rynku akcesoriów do naszych iPhone’ów mamy masę różnego rodzaju udogodnień m.in stacje dokujące.

Niestety dla wielu ludzi jest to kłopot, ponieważ noszą różne etui, które bardzo często nie są kompatybilne z tymi stacjami a wizja częstego wyciągania telefonu może skutecznie odstraszyć. Na sczęście są firmy, które w inny sposób podchodzą do tematu. Właśnie taką firmą jest Luxa 2, która ma w ofercie stand H1 Premium.

“Stojak” został praktycznie w całości wykonany z wysokiej jakości aluminium oraz gumowych wykończeń, które mają chronić nasze sprzęty przed ewentualnym “ślizganiem”. Dzięki wyprofilowaniu tego stojaka w sposób bardzo zbliżony do stopki znajdującej się w iMacach otrzymaliśmy stand, który jest bardzo stabilny a dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje.

102e9854da924d1b8dce296fe17b06e2

Firma Luxa2 w dość nietuzinkowy sposób zaprojektowała mocowanie. Do podtrzymania naszego telefonu zastosowano 6 gumowych nakładek, które dzięki dociskowi utrzymują nasze telefony. Samo mocowanie sprawia wrażenie solidnego, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że telefon nagle wypadnie i dozna jakiegoś uszkodzenia. Wielkim atutem tego standu jest możliwość praktycznie dowolnego ustawienia obrotu a także kąta nachylenia, dzięki czemu możemy go użyć do oglądania filmu, pisania a także jako statyw do robienia zdjęć w których potrzebujemy dużej stabilności (idealnie sprawdza się do robienia zdjęć makro).
Sam stojak jest dostosowany do ekranów o rozmiarze z przedziału 3.2” – 4.8”, więc jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu możemy używać go z większością dostępnych modeli na rynku.
37275c7bfa9240819c57632d26f69291
Jak pewnie się domyślacie nie ma produktu idealnego. Niestety są dwa widoczne mankamenty. Po pierwsze producent nie zwrócił uwagi na fakt, że gdy nasz iPhone jest zamocowany to jeden z kołków zasłania nam przycisk do zwiększania głośności co może być niewygodne gdy chcemy podgłośnić (owszem możemy dokonać tego poprzez dociśnięcie kołka). Kolejną rzeczą jest zasłonięte wejście słuchawkowe w modelach 5/5s. O ile zawsze można odwrócić stand do góry nogami to takie rozwiązanie nie wydaje się bezpieczne na dłuższy czas.
9836e1bc65354a9c81d4d46c708898dc
Jeżeli jesteście świadomi pewnych małych uniedogodnień to moim zdaniem będziecie zadowoleni z takiego stojaka. Idealnie komponuje się z naszymi stacjami roboczymi a także dzięki możliwości regulacji ułożenia prawdopodobnie sprawdzi się w wielu codziennych czynnościach. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takim rozwiązaniu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl
Uwielbiam sprzęt Apple.

@zakino4