Krzysiek Borek22.03.2017
Surface Migration Assistant – narzędzie do przenoszenia danych z macOS na Windows

Microsoft pragnie uprościć przejście z macOS na Windows za pomocą dedykowanego do tego narzędzia. Jest nim Surface Migration Assistant pomagającego w przeniesieniu najważniejszych danych z macOS na system operacyjny Microsoftu.

Program dostrzegł użytkownik Twittera WalkingCat i wygląda na to, że używanie narzędzia nie należy do trudnych. Po zatwierdzeniu wszystkich licencji użytkownik wybiera interesujące go foldery z danymi, które przeniesie na Surface’a. Mogą to być zdjęcia, muzyka i inne prywatne pliki, a później użytkownik musi wybrać miejsce, w którym zostaną zapisane (w formie pliku .zip). Dopiero po umieszczeniu ich na przenośnej pamięci masowej, można je umieścić w pamięci urządzenia z system operacyjnym Microsoftu.

To nie pierwsze narzędzie migracyjne, Apple ma takie dwa, jedno służy do wymiany danych z Windows na macOS, a drugie z Androida na iOS. Nawet inni producenci mają takie narzędzia w zanadrzu, a pierwszym przykładem z brzegu może być aplikacja Mi Mover (Xiaomi) służąca do wymiany danych ze starego sprzętu mobilnego na telefony/tablety Xiaomi.

Wcześniej Microsoft przygotował stronę internetową opisującą przesiadkę z macOS na Windows, ale nie było na niej wzmianki o dedykowanym programie. Obecnie nawet nie promują programu i nie pojawił się jeszcze na dedykowanej zmianie witrynie.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek