Michał09.06.2017
Świetny gadżet dla każdego użytkownika Apple

Jak wiecie lubię wszelkiej maści gadżety, tym bardziej kiedy są one dodatkowo użyteczne i funkcjonalne.

Jako, że posiadam kilka urządzeń Apple – to bardzo często zachodzi sytuacja, kiedy muszę skorzystać z kabla – w celu przerzucenia danych lub do podładowania moich sprzętów.

W domu czy w pracy zazwyczaj nie ma z tym problemu, gorzej gdy zajdzie sytuacja skorzystania z dobrodziejstw technologicznych w innych miejscach.

Zazwyczaj zawsze staram się zabierać ze sobą zestaw potrzebnych akcesoriów, ale czasami jak sami wiecie zdarzają się sytuacje niezaplanowane, tym bardziej w porze letniej – gdy często podróżujemy.

Dlatego z chęcią spojrzałem na ciekawy gadżet włoskiej marki Puro – brelok na klucze z przypinanym kablem Lightning MFI.

Mała, kompaktowa budowa idealnie nadaje się do przypięcia do plecaka czy z naszymi kluczami – nie przeszkadza, nie wadzi – praktycznie można o nim zapomnieć.

Niejednokrotnie już ratował mnie z kryzysowych sytuacji. Za pomocą kabelka mogłem spokojnie podłączyć swojego iPhone’a do ładowarki samochodowej. Niestety nie było do końca wygodne – bo sam kabel ma tylko 9 cm długości, ale z drugiej strony właśnie do takich celów został stworzony.

Sama konstrukcja jest przemyślana, kabel można za pomocą jednego ruchu wyjąć z obudowy, nie musimy przy tym martwić się o jego samoczynne wypadanie.

Kabel to standardowa konstrukcja z jednej strony złącze USB 2.0 z drugiej Lightning, posiadający wg producenta moc wyjściową 12W, 2.4A.

Jako gadżet zdecydowanie polecam – koszt niewielki (ok 79 zł), a przydatność naprawdę spora. Dodam tylko, że producent w swojej ofercie posiada również inne typy kabli i przejściówek – produkty Puro kupicie w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce, między innymi – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz