Krystian30.01.2014
SwiftKey z Androida już na iOS

Jeżeli mieliście w rękach androida i chociaż trochę orientujecie się, co to jest SwiftKey, na pewno żałujecie, że nie ma go na iOS. Jest to jedna z bardzo niewielu rzeczy które bym przeniósł z jednego systemu do drugiego.

Może rozgraniczmy od razu – przeniósł bym tylko i wyłącznie funkcje słownika i możliwość pisania w dwóch językach na raz. Sam wygląd klawiatury i jej układ jest w iOS perfekcyjny, natomiast w SwiftKey fatalny i bezsensowny.

Wracając jednak do tematu słownika – tak, jest genialny. Po prostu tylko tak można go opisać. Uczy się on na podstawie naszych wcześniejszych tekstów, pobiera nawet (na Androidzie) historię naszych rozmów z Facebook, Twitter oraz z Gmaila. Wszytko po to, żeby potem pilnować naszego wprowadzania tekstu i przewidywać wpisane słowa. Obie funkcje działają zaskakująco dobrze, można wręcz wklepywać kompletnie nieczytelne słowa, a SwiftKey i tak je odgadnie.

Komplet uzupełnia wprowadzanie tekstu w kilku językach na raz. Piszecie po polsku, francusku, niemiecku, angielsku? Mieszacie czasem słowa? Na iOS trzeba zmienić klawiaturę do każdego słowa – tam, po prostu piszemy. Możemy w każdym kolejnym słowie zmieniać język, a SwiftKey to zrozumie i dostawi automatycznie polskie lub niemieckie charakterystyczne znaki.

Jeżeli Apple pozwoliło by wykorzystać API klawiatury do podstawienia osobnej aplikacji do zarządzania słownikiem, mógłbym wydać w AppStore dużo € za to. SwiftKey niestety nie posiada polskiego języka.

Note by SwiftKey
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Tomek

  Ciekawe czy jest szansa żeby dodali polski słownik…

  • Szansa to dodanie tego do systemu, inaczej mija się z celem imo. ;-(

   • Tomek

    No tak, ja głupi myślałem, że można sobie ustawić jako domyślną klawiaturę… -.-