Krzysiek Borek18.08.2016
SwitcherTweak Pro – test i recenzja

Na przestrzeni ewolucji iOS interfejs wielozadaniowości przechodził wiele przemian, najbardziej do gustu przypadły mi wersje z iOS 6 i 8, a do nowej (iOS 9) musiałem się długo przyzwyczajać.

Na szczęście dzięki SwitcherTweak Pro można zmienić styl wyświetlania ostatnio uruchomionych aplikacji.

Rozszerzenie kosztuje zaledwie 0,99$ (3,77 zł wg dzisiejszego kursu dolara) i pozwala na zmianę kierunku wyświetlania interfejsu ostatnio uruchomionych aplikacji. Wszystko to zrobimy z poziomu panelu preferencji, który zostaje dodany po instalacji wtyczki.

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 22.15.53

Możemy wybrać wyświetlanie od lewej/prawej lub z góry/dołu, ponadto autor nie zapomniał o dodaniu wyświetlania w momencie wybrania wielozadaniowości. Domyślnie jest to standardowy widok, ale możemy wybrać ekran główny i 1 z 3 ostatnio wykorzystywanych aplikacji.

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 22.16.06

Zauważyłem również, że rozszerzenie ma dodatkowe możliwości personalizacji, co oznacza, że możemy zmienić poziom rozmycia tła, etykiety, ikony, układ wyświetlania interfejsu wielozadaniowości i dodatkowe funkcje.

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 22.17.14

Podczas testów sprawdziłem każdy tryb i najbardziej odpowiadają mi te podobne do Androida, jednak mam do nich jedno zastrzeżenie. Wyświetlanie ostatnio użytych aplikacji powinno być podobne do tego z Androida, ponieważ długie karty z aplikacjami nie wyglądają zbyt urodziwie, jeżeli wybierzemy wyświetlanie od góry lub dołu. Zdaje sobie sprawę z tego, że autor chciał jedynie zmienić układ wyświetlania, a nie całość, ale można o tym jeszcze pomyśleć. Wydaje mi się, że wszystko można załatwić aktualizacją wtyczki, o ile autor zdecyduje się na wprowadzenie tak drastycznych zmian.

Podsumowanie

Za niecałe 4 zł mamy możliwość zmiany wyświetlania interfejsu wielozadaniowości, choć nie zmienimy w ogóle jego wyglądu, co w przypadku niektórych konfiguracji jest nie do przyjęcia. Jednak rozumiem, że to zmiana dla domyślnej funkcji iOS, co nie zmienia faktu, że można ją zmienić, aby wyglądała lepiej niż obecnie. SwithcerTweak Pro jest dostępny w domyślnym źródle – BigBoss.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek