Krzysiek Borek15.08.2014
Szafirowe szkła w „droższych” wariantach iPhone’a 6?

W Wall Street Journal pojawił się kolejny raport, dotyczący iPhone’a 6. Według jego zawartości Apple zamierza wykorzystać szafirowe szkło w droższych wariantach ich najnowszego urządzenia.

Jeden z analityków pozwolił sobie na komentarz w tej sprawie,

Apple zastanawia się nad użyciem szafirowego szkła w droższych modelach, obydwu wariantów ich nowego dziecka, które pojawi się na rynku tej jesieni. Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy będą mieć odpowiednią ilość tego materiału.”

Warto wspomnieć o 2 informacjach zawartych w raporcie WSJ. Zdanie ” Dwa nowe, większe iPhone’y”, opisuje dwa warianty tego urządzenia o różnych rozmiarach wyświetlacza. Kolejną informacją jest możliwe posiadanie wyświetlaczy chronionych szafirowym szkłem w „droższych modelach iPhone’a 6”.

Obecnie Apple wykorzystuje to szkło w osłonie obiektywu i Touch ID. Raport WSJ mówi, że tylko droższe modele, większych iPhone’ów będą w nie wyposażone. Modele urządzeń Apple w tej samej klasie różnicuje jedynie pojemność pamięci, więc wszystko wskazuje na to, że iPhone’y 6 z większą pojemnością na dane użytkownika zyskają wyświetlacze z szafirowym szkłem.

Co by się nie działo oczekujemy prezentacji iPhone’a 6 na początku, przyszłego miesiąca.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek