Krzysiek Borek13.07.2014
Szafirowe szkło niepraktyczne. Dlaczego?

W ostatnim czasie w sieci pojawia się masa plotek na temat iPhone 6 i szkła szafirowego. Ma ono chronić wyświetlacz najnowszego smartfona giganta z Cupertino.

Jeżeli plotka okaże się prawda, może to spowodować ruch konkurencji w stronę szkła wykonanego z szafiru. Porównując je z Corning Gorilla Glass jest ono droższe i lepsze.

Endgadget porozumiał się z wieloma producentami urządzeń mobilnych i zapytało ich o opinię na temat przednich panelów urządzeń wykonanych z szafirowego szkła. Odpowiedź była,następująca:

„Koszta produkcji i dostarczenia są wyższe, aniżeli w przypadku obecnych rozwiązań, co powoduje, że szkło to na ten moment nie będzie miało praktycznego zastosowania.” W ten sposób wypowiedział się jeden z pracowników LG, a po chwili dodał: „Jesteśmy zaskoczeni wytrzymałością szkła, ale nie zamienimy Gorilla Glass na rzecz szafiru.”

Produkcja jednego panelu, wykonanego z szafirowego szkła jest trzykrotnie droższa od produkcji Gorilla Glass. Współpraca GT Advanced z Apple, pozwoliła na zmniejszenie kosztów produkcji szafirowego szkła.

Poniżej przedstawiam materiał z produkcji szafirowego szkła przez GT Advanced.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Niepraktyczne dla producenta, a oni w końcu maja gdzieś kupującego. Całe szczęście mamy Apple, które o nas dba. Androidowcy będą sobie mogli tylko na to popatrzeć w sklepie przez najbliższe 2-3 lata :-D

  • Mecenas Maciek Jasiński

   z 2 strony cena wyswietlacza w serwisie moze osiagac kuriozalne ceny zwlaszcza dla krajanów z PL

   • Cóż, chcesz jeździć Mercedesem to godzisz się od razu na ceny części do niego ;-)

    • Piotr

     Uuuuu Porównałeś Apple to Merca. Odważnie. Czy kupisz iPhone 6 za 3,5tys z apple store jesli będzie tyle kosztować?