Krystian29.03.2014
Szwajcarskie firmy produkujące zegarki wysokiej klasy nie chcą współpracować z Apple

Apple stara się pozyskać nowych pracowników do projektowania iWatch.

Niestety, w tej dziedzinie idzie im jak po grudzie. Wszelkie próby przejęcia pracowników Louis Vuitton Moët Hennessy spełzły na niczym – tak przynajmniej twierdzi dyrektor, który podobno sam widział maile z propozycją przejścia.

Apple także próbowało nawiązać współpracę z szwajcarskimi firmami produkującymi zegarki wysokiej klasy. Niestety tu też spotkało się z odmową. Jak mówi sam CEO koncernu Swatch – Nick Hayek wiele marek próbowało z nim się kontaktować, ich firma nie jest zainteresowana taką współpracą. Są zdecydowanie negatywnie nastawieni do zegarka typu iWatch oraz nie chcą udostępniać swoich osiągnięć w dziedzinie ergonomicznej konstrukcji, trwałości i żywotności baterii.

Cóż, Apple jakoś będzie musiało sobie poradzić samo. Jeżeli nie będą w stanie wyprodukować czegoś dostatecznie dobrego, produkt może w ogóle nie trafić na rynek.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • Janusz Pałucha

    Nie dziwię się że nie chcą współpracować bo widzią co produkty Appla robią na rynku smartphone , tabletów i komputerów porostu wyznaczają kierunki rozwoju więc same by sobie strzeliły w kolano.. bo kto kupi normalny zegarek jak ten od Apple tak samo dobrze wygląda a potrafi o wiele więcej… ale..
    Jak nie chcą współpracować to poczekajmy jeszcze chwilkę a któraś z firm produkująca zegarki zostanie kupiona przez Apple..

  • Patryk

    Gdybym pracowal np. w Swatch’u i mial pewne stanowisko to w zyciu nie przeszedlbym do Apple. A co jesli smartwatche nie wypala i taki projektant nagle straci prace ? ;) Ten segment rynku jest jeszcze dosc niepewny, czego nie mozna powiedziec o markowych, klasycznych zegarkach.