Michał10.04.2016
Szybkie tłumaczenie stron w Safari na iOS za pomocą darmowego Microsoft Translator

Może nie wszyscy z Was wiedzą, ale wraz z pojawieniem się iOS 8, Safari otrzymało bardzo fajną opcję, a mianowicie możliwość tłumaczenia stron.

Do tej pory do tłumaczenia stron używałem aplikacji Bing, która również jest dostępna za darmo, ale nie ma jej w polskim App Store. W związku z tym dziś zaprezentuję Wam sposób tłumaczenia stron za pomocą Microsoft Translator. Ta aplikacja jest dostępna w polskim App Store.

Aby przetłumaczyć stronę w Safari musicie oczywiście pobrać Microsoft Translator. Link znajdziecie na dole wpisu.

mic1

Po pobraniu i instalacji należy udać się do ustawień aplikacji i w „Safari Translation Language” wybrać język polski (patrz wyżej).

Następną rzeczą jest wczytanie strony, którą chcemy przetłumaczy. Po wczytaniu strony w Safari trzeba wysunąć menu dostępne w przeglądarce, czyli kliknąć na ten kwadracik ze strzałką. Kolejną czynnością jest dodanie do menu ikony Microsoft Translator. Jak to zrobić? Wystarczy po prostu w dolnym rzędzie ikon kliknąć na tej ostatniej z trzema kropkami i zaznaczyć Microsoft Translator. Gdy to zrobicie ikona pojawi się Wam w obok pozostałych programów.

mic2

Teraz już wystarczy tylko na niej kliknąć i gotowe. Strona zostanie przetłumaczona.

Microsoft Translator
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz