Krzysiek Borek14.04.2014
Tablety z Androidem, uruchamiane w 8 sekund

Każdy chciałby, aby jego/jej urządzenie uruchamiało się dużo szybciej. W produkcji jest już nowe SoC, które pokazuje, że w kwestii smartfonów i tabletów można jeszcze wiele zdziałać, prócz walki na cyferki oczywiście.

Tablety z Chromium OS (zanim przeszło certyfikację Google), a teraz ChromeOS, uruchamiają się w zaledwie 8 sekund. W końcu chcemy, aby nasze urządzenia uruchamiały się, jak najszybciej to możliwe. Teraz nawet urządzenia z Androidem na pokładzie będą uruchamiały się w takim samym czasie, co te z ChromeOS. Wszystko to dzięki Rokchip.

„Rokchip zaprezentował 4 rdzeniowy układ napędzany ARM Cortex A17 o nazwie RK3288. Chip przeznaczony z myslą o tabletach, może uruchomić ChromeOS, filmy w 4K w 60 klatkach na sekunde (kodek H265). Posiada też niezwykle wydajne GPU Mali – T764. Produkcja rusza już w przyszłym miesiącu. „

Na materiale wideo, możecie ujrzeć ten chip w pełnej krasie. Więc możemy zobaczyć czego można spodziewać się po tabletach, czy smartfonach za parę miesiecy/lat.

Przekonuje mnie to, że jednak jeszcze wiele przed nami, a Ci, którzy biją się o cyferki, żeby przekonać konsumentów do ich produktu mają się nijak do rozwoju branży mobilnej.

Źródło: androidcentral.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek