Krzysiek Borek22.03.2016
Tanie gogle VR są świetnym rozwiązaniem dla początkujących

Osobiście nie pałam miłością do wirtualnej rzeczywistości, czego nie zmieniły również testy niektórych gogli. Jeżeli Wy zamierzacie wejść w temat, to warto przyjrzeć się tanim goglom, żeby nie żałować zakupu, jeśli się nie sprawdzą i będą leżeć na biurku, zbierając kurz.

Ostatnio w tej kwestii przeglądałem ofertę sklepu Geekbuying.com i parę modeli rzuciło mi się w oczy, są to:

Baofeng Mojing 4, które są kompatybilne ze sprzętem mobilnym wyposażonym w ekran od 4.7 – 5,5 – cali. Obecnie współpracują one jedynie z urządzeniami mobilnymi działającymi na podstawie Androida. Cechuje je również 96 stopni pola widzenia (FOV), które jet przydatne podczas oglądania treści w 3D, dołączony do zestawu pilot z łącznością Bluetooth, brak przewodnictwa niebieskiego światła i promieni ultrafioletowych.

geekbuying-87323ca5-94f6-4450-bfe0-255b3eaffb6f

Poza tym, nastawienia IPD pozwalają na odpowiednią adaptację do wzroku użytkownika. Gogle kupicie tutaj, a ich cena wynosi 43,69$ (166 złotych bez podatku i cła).

Interesującym wyborem i przede wszystkim tańszym mogą być gogle Deepoon V3 kosztujące zaledwie 36,99$ (140 zł bez podatku/cła) w porównaniu do pierwszej propozycji. Mają one takie samo pole widzenia, pilot Bluetooth do sterowania w grach i oglądania filmów.

geekbuying-024517ec-4c93-4995-8366-4b1dd38f2c66

Jeżeli chodzi o kompatybilny rozmiarowo sprzęt, to jest tak samo, jak w przypadku Baofeng Mojing 4. Warto nadmienić, że sprzęt ma specjalnie zaprojektowane szkło, które eliminuje nacisk na brwi i nos użytkownika. Kupicie je tutaj.

Pico 1 są wzorowane na Gear VR i zostały wyposażone w panel dotykowy, a połączenie algorytmu obrazowego i schematu optycznego redukuje zniekształcenia i rozproszenie. Pole widzenia również wynosi 96 stopni (tyle samo, co Gear VR). Gogle są bardzo lekkie i można ich komfortowo używać mając założone okulary (jeśli je mamy). Opaska trzymająca gogle na głowie użytkownika została wykonana z laikry i wielowarstwowej pianki, co przekłada się na komfortowe użytkowanie i wytrzymałość.

geekbuying-2fb5d60c-173c-40a9-afe5-02ec595c091d

Co ciekawe Pico 1 podczas rozgrywki są w stanie śledzić ruchy głowy użytkownika, a poza tym dostępne są również filmy IMAX 3D, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są one kompatybilne ze sprzętem na Androidzie z wyświetlaczem o przekątnej od 4,5 – 6 – cali i świetnie współpracuje z Nexusem 6P (sprawdzone przez sklep). Produkt ma również port do ładowania telefonu, więc podczas używania możemy naładować jego baterię. Przyciski dostępne w panelu dotykowym działają jedynie z dedykowaną aplikacją PicoVR na Androidzie, wraz z upływającym czasem pojawi się wersja dla iOS. Cena gogli wynosi 85,99$ (325 zł be podatku/cła), a kupić je można – tutaj.

VR Box 2 jest dostępny tutaj za 25,58$ (98 zł bez podatku/cła). Rama jest ruchoma, więc włożenie/wyjęcie kompatybilnego urządzenia mobilnego jest szybsze, niż normalnie. Wszystko po to, żeby nie było problemów z wyciąganiem sprzętu od przodu podczas połączeń przychodzących. W porównaniu do pierwszej generacji gogli to krok naprzód, który jest praktyczny.

geekbuying-e5f88ad5-e139-43f4-b3ee-3a58176d2940

Powłoka multi — vent odprowadza ciepło, co wydatnie przedłuża żywotność produktu i nie naraża użytkownika podczas korzystania z gogli przy krótszych i dłuższych sesjach. Nie zapomniano również o dodaniu standardowego gniazda słuchawkowego (z dwóch stron), więc bez problemu użytkownik może podłączyć swoje ulubione słuchawki. Dzięki temu nikt z osób postronnych nie będzie nam przeszkadzał.

geekbuying-03fa6d2e-9e18-43c0-83c2-806ac64dc42b

Pasek wykonano z elastycznego materiału, zapewniającego stały komfort i rozciąganie, gdy tego potrzebujemy. Dzięki temu będziemy w stanie dopasować go idealnie do naszych potrzeb. Nie zapomniano także o osobach, mających okulary, nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać VR Box 2 w okularach. Przeznaczono na nie dodatkowe miejsce na samym końcu gogli. Bezpieczeństwo jest równie ważne, co dobra zabawa. Zastosowano specjalne szkło, które chroni nas przed niebieskim światłem, promieniowaniem ultrafioletowym i radiacją.

Gogle współpracują z każdym smartfonem, która ma ekran o przekątnej od 4,7 – 6 – cali, a kompatybilne z nim systemy operacyjne, to iOS i Android.

Virtoba X3 to kolejne gogle, których koszt nie przekracza 30$, kosztują dokładnie 29,99$ (113 zł bez podatku/cła). Znowu mamy do czynienia ze sprzętem kompatybilnym z iOS i Androidem (4,7 – 6 – cali). Konstrukcja jest bliźniaczo podobna do VR Box 2, ale miejsce na smartfona jest wysuwane z boku. Dzięki temu możemy szybko wyciągnąć sprzęt i odebrać, jeżeli ktoś do nas dzwoni. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć swoje ulubione słuchawki, bo producent wyposażył gogle w standardowe złącza słuchawkowe.

20160317170646415

Tutaj również postawiono na powłokę multi — vent, która chroni użytkownika przed nadmiernymi temperaturami. Będzie to niezwykle przydatne podczas dłuższych i krótszych sesji z goglami.

Wydaje mi się, że dzięki powyższym przykładom znajdziecie coś dla siebie, jeżeli interesuje was wirtualna rzeczywistość i oglądanie filmów w 360 stopniach. Ceny większości są przystępne, więc nie ryzykujecie wiele, jeśli chcecie zmierzyć się z nowym trendem, nie tylko w mobilnej technologii.

Źródło: Geekbuying.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek