Krzysiek Borek08.08.2016
Tegoroczny model MacBooka Pro rzeczywiście otrzyma Touch ID i dotykowy panel OLED

Dawno, dawno temu informowaliśmy was o przeciekach związanych z MacBookiem Pro (Late 2016), które dowodziły, że najnowszy model zostanie wyposażony w przycisk zasilania odgrywający rolę czytnika linii papilarnych i dotykowy panel OLED.

Pierwsze informacje od KGI wskazywały na Touch ID, ale wtedy nie podano szczegółów związanych z jego umiejscowieniem. Najlogiczniejszym wyborem wydaje się przycisk zasilania. Implementacja nie będzie trudna, ponieważ jedno naciśnięcie będzie odpowiadać za uruchomienie i autoryzację odblokowania urządzenia odciskiem palca. Nawet w macOS pojawiła się wzmianka o Touch ID dla MacBooków.

macbooktouchpanelspotify-800x601

Jedno z doniesień sugeruje również wydanie nowego MacBooka Air, MacBooka z 13 – calowym ekranem i dwa warianty Pro, które będą odgrywać rolę modeli z najwyższej półki, podczas gdy Air będzie podstawowym modelem, a 13 – calowiec pośrednim.

Ponadto MacBook Pro ma korzystać z portów USB — C wspierających Thunderbolt 3, co oznacza, że możemy się pożegnać z portem MagSafe, służącym do ładowania baterii.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek