Michał25.01.2016
Uwaga! Ten link wyłącza iPhone’y

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu odkryto w iPhone błąd związany z tekstem Unicode? Błąd ten sprawiał, że wysłanie specjalnej wiadomości do użytkownika iPhone’a, powodowało jego ponowne uruchomienie. Okazuje się, że w obecne wersje iOS posiadają podobny błąd.

W przypadku poprzedniego błędu trzeba było wysłać użytkownikowi specjalną wiadomość tekstową, a teraz wystarczy, że klikniecie na linku crashsafari.com, a Wasze iUrządzenie tak jak w przypadku specjalnej wiadomości wyłączy się i uruchomi ponownie.

IMG_0073

Co ciekawe link resetuje zarówno iUrządzenie mające zainstalowany system iOS 9.0.2 jak i najnowszą betę iOS 9.3. Uważajcie zatem na co klikacie! Mamy nadzieję, że w finalnej wersji iOS 9.3 błąd zostanie naprawiony.

Aktualizacja

Jak się okazuje link zawiesza każdą przeglądarkę, nawet na komputerach stacjonarnych.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Div

  Mozille, Chrome na Windows’ie również zawiesiło :)

  • Damian S

   ale IE sie trzyma :D

   • Rouba

    Bo IE zawiesi sie po roku :D

 • Xav

  Kinięcie na link powoduje zawieszenie się przeglądarki FireFox, ale to chyba z powodu ciągu w adresie http://http://crashsafari.com/*

 • Sibul

  Nareszcie mamy funkcje uruchom ponownie :)
  Skrót na pulpit i jazda…
  Ps.na androidzie 5.0 zawiesza przeglądarkę i system…

 • Ciapciarapciap

  Ios 9.3 wysypuje tylko safari a nie system. I widocznie nie jest to błąd apple tylko wszystkich producentów przeglądarek prócz IE. Myślę że będzie coraz więcej takich stron