Krzysiek Borek20.06.2016
TextEdit pojawi się na iPadzie po aktualizacji do iOS 10?

Podczas prezentacji iOS 10 na WWDC16 można było zauważyć ikonę aplikacji TextEdit dostępnej na macOS Sierra i poprzednich wersjach OS X.

Apple nigdy nie wydało aplikacji mobilnej dedykowanej wszystkim urządzeniom mobilnym, choć niektóre aplikacje z Maków są dostępne na iOS. Warto nadmienić, że żadna z aplikacji firm trzecich nie jest podobna do natywnej.

TextEdit-iOS-10-WWDC-2016-demo

TextEdit i Preview były dostępne we wczesnych wersjach rozwojowych iOS 8, ale w ostatecznej kompilacji w ogóle się nie pojawiły. Podobno obydwie aplikacje miały służyć tylko i wyłącznie do wczytywania plików umieszczonych w iCloud.

Być może nowa aplikacja mobilna pojawi się w ostatecznej wersji iOS 10, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Byłaby dobrym uzupełnieniem dla Notatek i Pages. Ponadto wydaje mi się, że TextEdit służy jedynie jako aplikacja pokroju „Hello World” i jest dostępna jedynie dla wewnętrznych testerów oprogramowania układowego.

Poza tym można zauważyć, że Game Center jest dostępne w rzucie wielozadaniowym, choć w pierwszej wersji rozwojowej iOS 10 aplikacja jest już niedostępna.

Podczas keynote inaugurującego tegoroczne WWDC zaprezentowano iOS 10 i jeszcze tego samego dnia programiści mogli zacząć testy oprogramowania. Publiczne testy zaczną się w lipcu bieżącego roku, a ostateczną wersję ujrzymy we wrześniu. iOS 10 jest kompatybilny z większością urządzeń mobilnych Apple oprócz iPhone’a 4S, iPada 2, iPada mini i iPoda Touch 5gen.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek