Krzysiek Borek21.07.2016
TIFF Disabler uchroni wasze iUrządzenie przed próbą kradzieży haseł

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje o krytycznym błędzie w zabezpieczeniach iOS (CVE-2016-4631) występującym w ImageIO, choć Apple dzięki udostępnieniu iOS 9.3.3 poradziło sobie z eliminacją tej luki w oprogramowaniu.

Błąd pozwala na utworzenie exploitu w obrazie z rozszerzeniem.TIFF wysłanym, jako MMS, aby wykraść wszystkie hasła, które znajdują się na urządzeniu mobilnym. Luka ta występuje w iOS 9.3.2 i niższych, co teoretycznie oznacza, że musicie zaktualizować wasze urządzenia do 9.3.3, aby mieć spokój.

Dla użytkowników nieprzepadających za Jailbreak to pewnie żaden problem, wystarczy przejść do Ustawienia – Ogólne – Uaktualnienia i pobrać najnowszą wersję oprogramowania układowego. Dla osób korzystających z Jailbreak sytuacja wygląda inaczej.

Zanim zaczniecie pytać o Jailbreak na wyższy iOS niż 9.1, mogę wam powiedzieć, że go nie ma i nie wiem, kiedy się ukaże. Teoretycznie jedynym rozwiązaniem problemu była aktualizacja, ale na szczęście w Cydii pojawiła się wtyczka TIFF Disabler, więc po jej instalacji na 9.1 lub starszym iOS, nie musicie się martwić o zaistniały problem.

Wtyczka jest dostępna w repozytorium BigBoss i pobierzecie ją za darmo. Jeżeli chcecie zachować Jailbreak, zainstalujcie ją natychmiast.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek