Krzysiek Borek05.10.2016
To koniec Apple TV 3-gen. Producent nie zamierza go już produkować i sprzedawać

Apple wreszcie zdecydowało się uśmiercić Apple TV 3gen i całe swoje zainteresowanie kieruje ku najnowszej przystawce. Wszystko za sprawą wysłanego dziś maila do pracowników sklepów i partnerów edukacyjnych.

Do wiadomości udało się dotrzeć portalowi 9to5mac, jednak wszystkie złożone do tej pory zamówienia zostaną zrealizowane, dopiero po ich realizacji sprzęt na dobre zniknie z portfolio producenta.

Effective immediately, Apple TV (3rd generation), MD/199LL/A, has reached end of life and is now discontinued. The Apple Supply team is going to fulfill all shippable backlog.

Koniec przystawki był długi, najpierw ciężko było ją znaleźć w sklepie internetowym, a w stacjonarnych znikała z półek. Wydaje mi się, że bardziej wprawni poszukiwacze znajdą ją nawet w sklepie, a cena nie należy do wygórowanych (tylko 59$). Szkoda, że Apple nie skomentowało swojej decyzji, choć wcale im się nie dziwię, trzecia generacja jest z nami od 2012 roku, a rok później pojawiła się nowsza i mocniejsza wersja. Od tego momentu inżynierzy pracujący nad oprogramowaniem skupili się na tvOS.

screen-shot-2016-10-04-at-8-54-16-pm

Obecnie można jeszcze kupować odnowiony produkt w takiej samej cenie, jak nowy, ale ich ilość jest minimalna i możecie mieć problemy z zakupem. Pewnie dopiero po wyprzedaniu odnowionych modeli Apple na dobre zaprzestanie sprzedaży poprzedniego modelu przystawki telewizyjnej. Ciężko powiedzieć, czy pojawią się kolejne aktualizacje systemu, ostatnia miała miejsce w lutym tego roku i zawierała poprawki zabezpieczeń.

Na ten moment nie wiemy, czy firma z Cupertino zdecyduje się oznajmić całemu światu o zaprzestaniu sprzedaży, czy zrobi to po cichu. Nie zmienia to faktu, że od teraz głównym punktem zainteresowania będzie najnowszy model.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek