Krzysiek Borek17.07.2015
To koniec kart SIM? Apple i Samsung prowadzą rozmowy na temat e-SIM

Wraz z premierą iPada Air 2, Apple wprowadziło własną kartę SIM, która pozwala na wybór dowolnego operatora bez potrzeby jej zmiany. Ostatnio pojawiają się doniesienia, że tego typu karta może pojawić się w kolejnym modelu iPhone‚a.

Ma nawet potwierdzenie w jednym z ostatnich raportów, świadczących o prowadzeniu rozmów przez Apple i Samsunga z największymi na świecie operatorami sieci komórkowych i producentami urządzeń mobilnych. Mają one na celu wprowadzenie tego systemu do wszystkich smartfonów, które obecnie można nabyć.

sim

Za rozmowami stoi koncepcja jednego, uniwersalnego standardu, nazwanego embedded SIM (e — SIM), karta wbudowana jest na stałe w telefonie, a użytkownik nie może jej wymienić. Pozwoli to na prostszy wybór odpowiedniej taryfy i operatora dla każdego użytkownika i pozwoli na szybkie przejście i skorzystanie z oferty innego.

Obecnie Apple i Samsung prowadzą rozmowy z AT&T, T — Mobile US i ich partnerem Deutsche Telekom,Vodafone, Orange,Etisalat,Hutchison,Whampoa i Telefonica. Na ten moment nie wiadomo, czy grono operatorów sieci komórkowych się powiększy, czy nie. Wprowadzenie smartfonów z taką kartą SIM powinno być dobrym rozwiązaniem.

Rozmowy nie zostały zakończone, a powyższa grupa jeszcze nie doszła do porozumienia, choć chcą oni wprowadzić nowy standard już w 2016 roku.

Źródło: techgulp.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • W takim wypadku po kradziezy iphona zlodziej nie bedzie mial mozliwosci wyciagniecia karty sim i bedzie mozna go zlokalizowac po warunkiem ze przy wylaczaniu telefonu iphone bedzie zadal hasla.

    • krzysiekb92

      Może Apple zmieni również to zabezpieczenie na bardziej ogarnięte. Poza tym w Stanach weszła ustawa,że każdy producent ma dać kill switch do smartfonow