Michał17.02.2015
Touch ID w MacBook, Magic Mouse i Magic Trackpad?

W dniu dzisiejszym na stronie apple.club.tw pojawiła się ciekawa informacja, a raczej plotka z której wynika, że kolejna generacja Macbook Air, MacBook Pro, Magic Mouse i Magic Trackpad ma być wyposażona w Touch ID.

Powołując się na anonimowe źródła strona twierdzi, że Apple planuje umieścić czytnik linii papilarnych w nowych MacBookach Air i MacBook Pro powyżej gładzika. Prawdę mówiąc jest to dość dziwna informacja ponieważ w MacBookach nie ma wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby umieścić taki czytnik, zwłaszcza w nadchodzącym 12-calowym MacBooku Air.

Touch

Jeśli plotka faktycznie okazałaby się prawdą, to czytnik znajdujący się w nowych MacBookach, Magic Mouse i Magic Trackpad pozwoliłby Apple uruchomić na tych urządzeniach płatności Apple Pay, które jak wiemy do poprawnego działania potrzebują właśnie Touch ID.

Źródło: apple.club.tw
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • kapiet

  A niby po co ma być apple pay w tych urządzeniach? Co Będę przykładał macbooka trackpad albo myszke do czytnika?

  • Maciek

   Moze poprzez platnosci onilne lub zamiast hasla do komputera

  • Bigel

   Jak będziesz chciał kupić coś na allegro czy w sklepach internetowych/steamie/originie czy opłatach miesięcznych za gry MMO to przyłożysz tylko telefon to komputera, a nie wypełnianie wszystkich okienek 0000 0000 0000 0000 0000 00 i innych danych przy płatnościach kartą kredytową. Zastanów się czy to się przyda.

 • Big

  Na pewno Apple nie jest takie głupie, żeby zrobić ten czytnik nad touchpadem.
  W MacBookach zrobią to w przycisku uruchamiania.

  Zamiast w Magic Mouse i Magic Trackpad pewnie zrobią to w Magic Keyboard
  zamiast mało potrzebnego przycisku otwierania tacki DVD.