Krzysiek Borek28.11.2016
TouchSwitcher i Rocket pozwalają na przełączanie się między aplikacjami za pomocą Touch Bar

Niedawno w Mac App Store pojawiły się interesujące aplikacje firm trzecich, pozwalające na uruchamianie lub przełączanie się między aplikacjami za pomocą panelu dotykowego umieszczonego nad klawiaturą MacBooka Pro.

TouchSwitcher dodaje ikonkę do Touch Bara, a po jej stuknięciu pojawia się lista obecnie uruchomionych programów i właśnie wtedy możemy włączyć dowolną, przypomina trochę komendę Command + Tab do tej samej czynności.

screen-shot-5-800x453

Autor aplikacji zauważył pierwszą bolączkę nowego komponentu laptopa Apple, z jego prawej strony mogą być wyświetlane wyłącznie przyciski/ikony niezwiązane z kontrolą systemu operacyjnego. W praktyce oznacza to, że nie ma zbyt wiele miejsca na aplikacje między którymi można się przełączać.

Jednym z takich przykładów może być iTunes, wystarczy je uruchomić, aby włączyć TouchSwitcher, dopiero ponowne uruchomienie tego drugiego sprawi, że skróty pojawią się ponownie. Jeżeli chcecie przywrócić przyciski multimedialne, wystarczy stuknąć na ikonę aplikacji i po chwili powrócą na dotykowy panel.

touch-bar-rocket-app-800x478

Rocket pozwala użytkownikom uruchamiać zainstalowane wcześniej aplikacje za pomocą panelu i nie ma tych samych funkcji, co TouchSwitcher. Wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy na klawiaturze, aby wywołać wyświetlanie aplikacji z lewej strony panelu dotykowego.

Obydwie aplikacje są obecnie w fazie beta testów i można je pobrać ze stron internetowych autorów. Rocket możecie pobrać stąd, a TouchSwitcher znajdziecie tutaj.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek