Jakub Świtek12.10.2014
Transcend JetDrive 420 SSD – recenzja

Przychodzi taki moment w życiu gdy dochodzimy do wniosku, że nasz stary komputer jest już zbyt powolny, zaczyna nas denerwować i zaczynamy szukać nowej maszyny. Warto wcześniej rozważyć zmiany naszego starego dysku na nowy, szybki SSD.

Pamiętam gdy po raz pierwszy zmieniłem swój stary oryginalny dysk HDD 5400 rpm na dysk SSD to moje pierwsze słowo było “ŁAŁ”, to nie mój stary MacBook. Uruchamianie komputera było bardzo szybkie, zero hałasu a czas pracy na baterii wzrósł. Przy kolejnych dyskach to wrażenie się tylko potęgowało. Czym różni się dysk Transcend JetDrive 420 od pozostałych dostępnych na rynku?

Po pierwsze sposób zapakowania i dostarczenia produktu do klienta. Dysk został zapakowany w sposób bardzo podobny do opakowań naszych telefonów ze stajni Apple. Minimalistyczne wzornictwo opakowania, “półkowe” ułożenie zawartości. Po otwarciu opakowaniu na pierwszy plan wychodzi dysk, a dopiero niżej znajdują się akcesoria. Wszystko jest idealnie spasowane, ma swoje miejsce, nic nie „lata”.

IMG_0512

Kolejną rzeczą jest zawartość naszego podstawowego zestawu. Nie kojarzę, żebym w poprzednich dyskach miał jakiekolwiek dodatkowe akcesoria. Tu producent dołączył wysokiej jakości zewnętrzną obudowę na nasz stary dysk, dwa śrubokręty(T6 & PH00), etui do przenoszenia obudowy, kabel usb a także instrukcję oraz kartę gwarancyjną. Dodatkowo producent dostarcza program, dzięki któremu możemy kontrolować stan zdrowia a także zachować optymalną prędkość zapisu oraz maksymalizować żywotność naszego dysku.

IMG_0517

Jeżeli chodzi o prędkości to pokrywają się z deklarowanymi przez producenta. Prędkości zależą od pojemności SSD. Mój dysk przy pojemności 480 GB osiągał zapis na poziomie 395MB/s a odczyt na poziomie 460MB/s. Przy zadeklarowanych 410MB/s oraz 485Mb/s. Przy systemie uruchomionym z zewnętrznego dysku prędkości prezentowały się następująco: zapis 382Mb/s, odczyt 408Mb/s.

Na rynku dostępne są modele o pojemności 120GB, 240Gb, 480GB a także 960 GB. Przedstawiony dysk jest dostępny w cenie 1440zł i możecie go zamówić m.in w Cortlandzie.

Transcend JetDrive 420 wydaje się być sensownym wyborem dla wszystkich osób, które chcą przedłużyć żywotność swojego komputera a przy okazji mieć pewność, że dobrze wydali swoje pieniądze, ponieważ w sensownej cenie otrzymujemy szybki, lekki a także świetnie wykonany dysk.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl
Uwielbiam sprzęt Apple.

@zakino4