Tomasz Kulesa02.03.2014
Tryb oszczędzania baterii to ciekawe rozwiązanie…

Tryb oszczędzania baterii został ostatnio zaprezentowany razem z Samsungiem Galaxy S5. Jest to dosyć ciekawe rozwiązanie, które mogłoby zawitać na iOS.

Nie wiem jak jest u Was ale mój iPhone pod koniec intenstywnego dnia jest praktycznie na wyczerpaniu. Na czym głównie zależy nam kiedy w naszym telefonie ikona baterii świeci się już na czerwono informując o kończącej się energii? Generalnie potrzebujemy telefonu do komunikacji z innymi osobami więc przełączenie się w tryb czarno – białego ekranu gdzie będziemy mogli odbierać informację na temat połączeń, wiadomości sms oraz maila jest dosyć ciekawym rozwiązaniem. Wiadomo, nie miałem możliwości przetestować jak działa ten tryb w nowym Samsungu nie mniej jednak nie jest to głupi pomysł.

savemoe

Zazwyczaj to Samsung kopiuję wszystko od Apple, nie obraziłbym się gdyby w kolejnej odsłonie iOS zaimplementowano podobną funkcję. Oczywiście w większości przypadków mamy dostęp do ładowarki co jeśli jednak nie będziemy mieć w pobliżu żadnego źródła energii?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl

@thometomasz
  • QubaQ

    ja tylko nie do końca się zgadzam, że to Samsung jest pionierem … wydaje mi sie bardziej, że to kupione rozwiązanie albo rozwijane wspólnie z innym partnerem … jest w sklepie Play aplikacja, która trochę pokazuje nowe możliwości, które drzemią w nowoczesnym i inteligentnym zarządzaniu baterią w smartfonie

  • O ile by takie coś wprowadzili to mam jedną uwagę – oby dało to się wyłączyć. Nienawidzę wymuszania takich rzeczy, jak np blokada latarki, czy aparatu przy niskiej baterii.

  • Mam jeszcze jedną uwagę – takie coś kompletnie nie ma sensu w iPhone, gdyż ekran jest LCD. W samsugnu jest AMOLED, który podczas wyświetlania czarnego koloru nie zużywa prądu w tych miejscach. LCD jest podświetlony cały. Oczywiście niektore kolory zużywają mniej prądu, ale chyba nie na tyle, żeby taki tryb miał sens.