Krzysiek Borek28.06.2015
Tryb oszczędzania energii dostępny w iOS 8.3

Jedną z nowości wprowadzonych w iOS 9 będzie tryb oszczędzania energii, który pozwoli na przedłużenie czasu pracy iGadżetu na jednym ładowaniu. Ceną za to będzie wyłączenie odświeżania aplikacji w tle, powiadomień push, a także redukcja wydajności.

Power Save Mode to nowe rozszerzenie, dostępne w Cydii, które imituje funkcję, którą ujrzymy podczas tegorocznej jesieni. Rozszerzenie w zupełnie inny sposób podchodzi do tego tematu.

tryb

Po uruchomieniu od razu poprawia się kontrast wyświetlacza i wyłączony zostaje efekt paralaksy. Wraz z nim tracimy możliwość odświeżania aplikacji w tle, lokalizację i dane sieci komórkowej, o ile połączeni jesteśmy z siecią bezprzewodową (WiFi). Ikona baterii zmienia kolor z domyślnego na żółty, co informuje użytkownika o uruchomieniu rozszerzenia. Tak samo wygląda to w iOS 9, a po podłączeniu sprzętu do ładowarki tryb oszczędzania energii zostaje automatycznie wyłączony.

Po instalacji rozszerzenia przechodzimy kolejno do Ustawienia – Ogólne – Użycie – Użycie Baterii. W tym miejscu pojawi się dodatkowy przełącznik, który pozwala na wł./wył. Power Save Mode.

Rozszerzenie dla iOS 8 nie pozwala na redukcję wydajności urządzenia mobilnego, ale zamiast tego możemy wyłączyć wszystko, co negatywnie odbija się na żywotności baterii. Nie znajdziecie go w domyślnych repozytoriach Cydii, jeżeli chcecie pobrać Power Save Mode dodajcie http://elijahandandrew.com/repo/ do źródeł w Cydii.

Dajcie znać, co sądzicie o rozszerzeniu i, czy zamierzacie z niego skorzystać.

Aktualizacja:

Pojawiła się aktualizacja rozszerzenia, tym razem dodano przełączniki do każdej funkcji z osobna. Dodatkowo możemy wyłączyć automatyczną jasność, pobieranie w tle i Bluetooth.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Waldemar Sinicki

  Zainstalowałem na iPodzie. Wygląda fajnie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu po paru dniach.

  • krzysiekb92

   Jak możesz to daj znać, jakie rezultaty.

 • Tolek

  Właśnie potrzebowałem czegoś takiego do pracy!

  • krzysiekb92

   Jak znajdziesz chwilę, to podziel się wrażeniami z użytkowania. Ja obecnie Jailbreak nie robię, za mało rozszerzeń działa z 8.3

 • ipad3

  na co mi tryb oszcz energii który jest wykastrowany z jego najważniejszej funkcjii tj ograczenia wydajnośći kosztem mniejszego zużycia akumulatorka? a co to ja sam nie potrafie wyłączyć odświeżania w tle, lokalizacjii czy danych komórkowych? WTF, to jakiś bubel a nie tryb low battery.

  • krzysiekb92

   Weź pod uwagę, że jak nie masz dokumentacji systemu operacyjnego, którego nie ma nawet oficjalnie, to jak mają to wykonać?

 • Waldemar Sinicki

  Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej apki. Mój iPod 5 gen wyraźnie przyśpieszył, wszystko działa płynniej i bateria po jednym dniu użytkowania wyraźnie jest mocniejsza.

 • guzik

  Witam,
  Nie wiem czy u mnie jest cos nie tak? Przy włączeniu appki jak dobrze rozumiem, gdy mam właczone wifi to wyłączają mi się dane komórkowe, lecz po wyłaczeniu wifi powinny załączyć się ponownie. Niestety ale nie zalączają się :(

  • Waldemar Sinicki

   ustaw sobie odpowiednio w ustawieniach apki