Krzysiek Borek02.10.2016
TSMC jeszcze w tym roku zacznie produkcję 10nm układów scalonych

Jeden z głównych producentów i dostawców układów scalonych dla urządzeń mobilnych Apple zaprezentował swoje plany na przyszłość i twierdzi, że jeszcze w tym roku zacznie produkcję 10nm układów scalonych. To prawie rok przed ich największym konkurentem-Intelem.

W Hsinchu odbyło się sympozjum TSMC, podczas którego CEO (Mark Liu) powiedział, że przez większość czasu zajmowali się produkcją 16nm SoC i jednocześnie rozpoczęli pracę nad 5nm układami scalonymi.

ts

Dodatkowo 300 lub 400 inżynierów pracuje nad 3nm procesem litograficznym, a jednym z nowych przedsięwzięć będzie praca nad 2nm procesem z pomocą studentów. Liu wspomniał również o ryzykownych 7nm, których produkcja powinna rozpocząć się dopiero w przyszłym roku, podczas gdy Intel zamierza wystartować z produkcją 10nm układów scalonych w drugiej połowie przyszłego roku.

TSMC zajmuje się produkcją układów scalonych do sprzętu mobilnego Apple od momentu wprowadzenia układu scalonego A8, a oni, jako jedyni są odpowiedzialni za produkcję A10 Fusion, tak samo będzie z A11, który pojawi się w 2017 roku.

W sierpniu bieżącego roku mówiono o rozpoczęciu prac nad A11 w ścisłej współpracy z Apple, ale w tym samym momencie pochwalili się, że produkcja 7nm układów rozpocznie się na początku przyszłego roku, choć zaczną być stosowane dopiero rok później.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek