Krzysiek Borek03.03.2016
TSMC podwaja produkcję układów scalonych do iPhone 7

TSMC właśnie poinformowało, że zamierza podwoić produkcję układów scalonych A10, które znajdą się w obydwu iPhone’ach 7. Będą one wyprodukowane w 16nm procesie litograficznym.

Wcześniej produkowano 40 tysięcy 12 – calowych wafli, choć liczba ma urosnąć do 80 tysięcy w tym miesiącu. Do informacji dotarło DigiTimes, których źródłem było Chińskie Economic Daily News. Jeden ze współzałożycieli ujawnił, że  spodziewa się wzrostu udziałów z 40% w roku ubiegłym do 70% w bieżącym.

Niestety, nie wiemy, czy nawiązanie współpracy z Apple jest głównym czynnikiem w tej kwestii, ale producent z Cupertino jest obecnie największym klientem z zapotrzebowaniem na 16nm układy scalone. Sytuacja na pewno jeszcze ulegnie zmianie przed rynkowym debiutem iPhone’a 7 i 7 Plus.

Raport z poprzedniego miesiąca informował, że TSMC dostanie wyłączność na produkcję układów scalonych dla kolejnej słuchawki z Cupertino. W obecnie sprzedawanych modelach SoC dostarczyło TSMC i Samsung, ale obecna generacja iTelefonu z pewnością nie skorzysta z dobroci konkurenta.

To wyjaśnia obecne doniesienia, ale Apple, ani TSMC nie zabrało głosu w tej sprawie i wątpię, żeby to się zmieniło.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek