Krzysiek Borek20.07.2015
Turing Phone – pierwszy na świecie smartfon z płynnego metalu

Apple ma bogatą historię, związaną z płynnym metalem, który miał służyć do produkcji obudowy iPhone`ów, ale zamiast tego tylko niektóre części iPoda są wykonane z tego stopu.

Niedługo pojawi się pierwszy smartfon, którego obudowa będzie w całości wykonana z płynnego metalu. Nie będzie nim iPhone, a urządzenie działające na Androidzie, Turing Phone.

turing-phone-1

Turing Robotics Industries wzięło się za produkcję pierwszego urządzenia, wykonanego z płynnego metalu. Obudowa jest mocniejsza od aluminium, stali i tytanu, sprzętowi na pewno nie grozi „Bendgate” znane użytkownikom iGadżetów. Turing Phone niekoniecznie wyróżnia się wzornictwem, z przodu mamy do czynienia z chromem, a tył nie będzie odpowiadał wszystkim konsumentom.

turing-phone-4

CEO Turing S.Y.L Chao w wywiadzie udzielonym Venturbeat powiedział, że są pierwszym producentem na świecie zdolnym do produkcji części z płynnego metalu, które mierzą więcej, niż 10 mm. Do tej pory największą częścią wykonaną z płynnego metalu jest tacka na kartę nanoSIM w iPhone.

Obudowa bez wątpienia jest mocna, ale nie można zapominać o wnętrzu. Wewnątrz mamy do czynienia z uszczelnieniem, które powoduje, że sprzęt jest wodoszczelny. Nawet jeżeli woda dostanie się do środka ,nie ma szans, żeby cokolwiek uległo uszkodzeniu.

turing-phone-2

Specyfikacja Turing Phone wygląda następująco:

  • 5,5 – calowy wyświetlacz Full HD
  • czterordzeniowy procesor, taktowany 2,5GHz
  • 3GB pamięci operacyjnej
  • 64 lub 128GB pamięci na dane użytkownika
  • czytnik linii papilarnych
  • aparat główny z 13MPix matrycą i podwójną diodą doświetlającą
  • bateria o pojemności 3000mAh
  • Android 5.1 Lollipop

Obecnie można składać zamówienia przedpremierowe na Turing Phone, a jego cena w Stanach Zjednoczonych i Chinach wyniesie 740$.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek