Krzysiek Borek06.07.2016
tvOS 10 beta 2 dostępna

Wczoraj Apple udostępniło kolejne wersje rozwojowe oprogramowania dla urządzeń mobilnych, Maków i Apple TV 4gen. Na drugą wersję testową tvOS 10 czekaliśmy aż 3 tygodnie, ale mam nadzieję, że teraz aktualizacje będą pojawiać się szybciej.

Najnowsza kompilacja oprogramowania układowego wprowadza rozszerzone wyszukiwanie dla Siri (według tematów), Live Tune In, pozwalające na szybkie uruchomienie programów dostępnych na żywo i zarządzanie akcesoriami zgodnymi z HomeKit.

AppleTV

Single Sign On pozwala użytkownikom szybko zalogować w aplikacjach z wieloma programami i je uwierzytelnić. Ponadto gry dostępne w App Store dla przystawki telewizyjnej mogą od teraz wymagać tylko i wyłącznie dedykowanego kontrolera podczas grania. Nie zapomniano również o poprawkach dla aplikacji Zdjęcia i Apple Music.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie ciemnego motywu interfejsu systemu operacyjnego, a aplikacje uniwersalne pobierają się teraz automatycznie. Nie można również zapomnieć o nowej aplikacji Remote dla iOS, która idealnie symuluje dedykowany Apple TV 4gen pilot z dostępem do Siri.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek