Krzysiek Borek30.10.2017
tvOS 11.2 beta 1 dostępna

Zanim zostałem użytkownikiem Chromecasta 2 myślałem nad zakupem Apple TV 4gen. Po otrzymaniu Chromecasta zmieniłem zdanie, ale znowu jestem zainteresowany sprzętem Apple.

Wszystko za sprawą rozbudowanego i ciągle rozwijanego oprogramowania.

tvOS 11.2 działa na poprzedniej generacji Apple TV i tej wspierającej 4K. Oprogramowanie testowe możecie pobrać wyłącznie po instalacji profilu testowego za pomocą Xcode.

Lista zmian nie jest przesadnie długa, ale naprawia problemy z zawartością w rozdzielczości 4K i dodaje nowe funkcje związane z tą rozdzielczością.

Zmiany:

  • automatyczna zmiana trybu wyświetlania w Apple TV 4K
  • wsparcie dla zmiany HDR na SDR w aplikacjach, które wymagają do działania układu graficznego (gdy aplikacje działają w HDR)
  • powrót kategorii Nie obejrzane w filmach, serialach i własnych materiałach wideo

Po aktualizacji Apple TV 4K do tvOS 11.2 beta będziecie w stanie zauważyć automatyczną zmianę trybów wyświetlania wideo. Dzięki temu zmieni się rozdzielczość, ilość klatek na sekundę i HDR lub SDR. Warunkiem jest jedynie wspieranie nowych funkcji przez aplikacje do oglądania filmów, seriali, itp.

Nie ma zbyt wielu zmian, ale nawet takie nowości mogą okazać się przydatne. Dopóki korzystacie z najnowszego modelu Apple TV.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek