Krzysiek Borek08.12.2015
tvOS 9.1 dostępny dla użytkowników Apple TV

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem udostępniania nowszych wersji oprogramowania dla iUrządzeń, komputerów Apple, a także Apple TV 4 – ej generacji. Wszyscy użytkownicy mogą zaktualizować tvOS do wersji 9.1.

Wersje rozwojowe zawierały wsparcie do kontroli Apple Music za pomocą Siri, które miało się pojawić dopiero w przyszłym roku. W połowie poprzedniego miesiąca pojawiła się drobna aktualizacja dla tvOS, oznaczona 9.0.1. Dzisiejsza aktualizacja nie zawiera zmian estetycznych interfejsu, skupia się na eliminacji błędów poprzednich wersji i poprawie wydajności.

Użytkownicy Apple TV liczyli, że wiele funkcji i rozwiązań z poprzedniej generacji urządzenia znajdzie się w obecnej. Nie ukrywam, że wszyscy są zainteresowani sprawdzeniem aplikacji pilota na iPhone’a, iPada i Apple Watch, a także możliwością korzystania z klawiatury Bluetooth do wpisywania haseł podczas konfiguracji systemu operacyjnego i wyszukiwania zawartości w App Store. Warto nadmienić, że miała się pojawić aplikacja Podcasty, która była obecna w większości materiałów promocyjnych najnowszej przystawki telewizyjnej Apple.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek