Krzysiek Borek10.03.2016
tvOS 9.2 beta 6 udostępniona dla testerów

Apple udostępniło dzisiaj szóstą wersję rozwojową tvOS 9.2 dla osób zainteresowanych testami nowego oprogramowania dla Apple TV 4. Minął zaledwie tydzień od wydania piątej wersji testowej, więc Apple szybko zareagowało i wydało kolejną kompilację.

Wersje testowe tvOS trudniej zainstalować niż iOS i OS X, aby to zrobić musimy podłączyć Apple TV do komputera za pomocą kabla USB — C → USB — A i zainstalować oprogramowanie przez iTunes lub konfigurator Apple. Użytkownicy korzystający z poprzednich wersji, będą mogli wykonać aktualizację OTA, więc nie muszą podpinać sprzętu do komputera.

AppleTV

Najnowsza kompilacja tvOS wprowadza wsparcie dla klawiatur Bluetooth, co pozwoli na sprawniejsze wyszukiwanie treści w internecie, aplikacji/gier w App Store i wpisywaniu haseł. Poza tym po aktualizacji zmienia się wygląd przełączania między aplikacjami, wprowadza wsparcie dla Live Photos, biblioteki zdjęć iCloud i tworzenie folderów. To nie wszystko, do aktualizacji załapał się również pilot, dzięki niej poprawiono działanie czujników ruchu i dodano wsparcie dla obsługi niektórych soundbarów.

Dobrym rozwiązaniem jest również wdrożenie dyktowania, co pozwoli użytkownikom na głosowe wprowadzanie haseł i wymawianie nazw użytkowników. Funkcja jest dostępna pod warunkiem, że w waszym kraju działa Siri. Nawet ona zyskała nowe możliwości i może być używana do wyszukiwania aplikacji/gier wewnątrz dedykowanego sklepu, w ten sposób można szukać gier według tytułów lub gatunków.

Nie zapomniano również o MapKit, więc programiści mogą od teraz w aplikacjach umieszczać mapy, a Siri zyskała jeszcze nowe języki, są nimi Hiszpański (dla Stanów Zjednoczonych), Francuski (Kanada), Angielski (Wielka Brytania, Australia, Stany Zjednoczone) przeznaczone Wielkiej Brytanii.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek