Krzysiek Borek04.08.2014
Twój iPhone samoczynnie się wyłącza? Jest na to rada

Jeżeli wasze iUrządzenie wyłącza się z nieznanych Wam przyczyn nie jesteście sami. Poniżej opiszemy Wam co należy w takim przypadku zrobić.

Problem dotyczy szczególnie iPhone`a 5. Poniżej przedstawię Wam parę metod, jak temu zapobiec.

Reset iUrządzenia

Pierwszą metodą na liście jest ponowne uruchomienie naszego urządzenia. Aby to wykonać przytrzymujemy na 10 sek. przycisk zasilania i home i trzymamy do momentu pojawienia się logo Apple, potem puszczamy obydwa przyciski.

Aktualizacja

Jeżeli tego nie wykonaliście, dobrze jest przeprowadzić aktualizację iOS do najnowszej,dostępnej wersji. W wielu przypadkach aktualizacja pomogła.

Podpinamy iPhone`a do ładowarki

Jeżeli hard reset urządzenia nie pomógł, podpinamy je do ładowarki, w momencie gdy się ono uruchomi i zacznie ładować, sytuacja jest prosta. Wina leży po stronie baterii urządzenia i należy ją wymienić. Ewentualnie możemy odtworzyć oprogramowanie iPhone`a i zobaczyć,czy to pomoże, jeżeli się tak nie stanie zanosimy iUrządzenie do serwisu lub samemu zajmujemy się wymianą baterii, o ile mamy odpowiednie umiejętności.

Odtworzenie oprogramowania

Ta metoda to ostateczność, jeżeli aktualizacja i hard reset nie pomogły tylko to Nam pozostało. Instrukcji wykonania odtworzenia oprogramowania iPhone`a nie będę zamieszczał, większość z Was powinna umieć to zrobić.

Dajcie znać w komentarzach,czy mieliście tego typu problem ze swoim iUrządzeniem.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Tomek

  Ja mam często inny problem. Bardzo często zdarza sie ze iPhone przestaje widzieć kartę sim. Cały czas jest komunikat „szukam” zamiast np t-mobile. Oczywiście odtworzenie systemu jest na to sposobem ale czy jest cos prostszego? Reset telefonu i reset ustawień nie pomaga ;(

  • Jarek

   Spróbuj wymienić kartę sim u operatora, czyli zrobic tzw „duplikat”. Może winą jest karta sim

 • mi5i3k

  Mnie się wyłącza, gdy zsunę centrum powiadomień, a w ustawieniach włączony jest widok dnia kalendarza. Nie powiedziałbym raczej, że jest to wyłączenie się urządzenia, a raczej respring. Oczywiście wielokrotne odtworzenia oprogramowania nie pomogły; ani przez restore mode, ani przez FDU. Dzieje się tak bodajże od iOS-a 7.0.6. Teraz mam 7.1.2. i dalej mój iP4 robi to samo :/

 • Małgorzata Kaminska

  Witam po wymianie baterii w iPhone 5 (100%)naładowana telefon sam sie wyłącza i nie mozna go wlaczyc.Bateria była wymieniana juz 3 razy i zawsze to samo .Co moze byc przyczyna?Pozdrawiam

 • Rr

  Ani h.resety, ani odtworzenia nie pomagają, szroty są produkowane od i5 i tyle, za takie pieniadze powinien to być sprzęt naprawdę z górnej półki, a lecą tylko na dobrej opinii sprzed lat….do czasu.

  Dwa, że dziś inni producenci mają o krok lepsze rozwiązania i design niż i7, sprzęt coraz droższy, bo liczba sprzedanych sztuk spada, więc, żeby utrzymać wyniki i trend trzeba zwiększać ceny.

  Nie ma „Wizjonera S.J.” – nie ma standardu, który wymyślił.