Krzysiek Borek16.11.2016
Tylko większy iPhone 8 otrzyma wyświetlacz OLED i aparat z dwoma obiektywami

W przyszłym roku pojawią się trzy warianty iPhone’a, obydwa na pewno będą korzystały z wyświetlaczy TFT LCD, a Plus nadal będzie miał podwójny aparat, podczas gdy standardowy tylko jeden. Właśnie do nich dołączy kolejny wariant z wyświetlaczem OLED.

Tak przynajmniej twierdzi pan Ming Chi Kuo (analityk), według niego Apple pokaże światu poręcznego iPhone’a z wyświetlaczem 4,7” i dwa modele Plus, ale jeden z nich otrzyma wyświetlacz OLED i aparat z dwoma obiektywami, a dotychczas sprzedawany egzemplarz z ekranem LCD pozostanie w ofercie na dłużej.

We look for new 2017F iPhones to come in three models: one OLED model, and two TFT-LCD models with 4.7-inch and 5.5-inch display. We believe the OLED and 5.5-inch TFT-LCD iPhones will feature dual-camera. Based on this prediction, our forecast of dual camera adoption rate in new 2017F iPhone models is revised up from 30-40% to 65-75%. We view this increase as favoring Largan’s sales and profit momentum as it is the exclusive supplier of wide-angle and telephoto lens. It also bodes well for Apple’s dual camera software ecosystem.

Kuo nie podzielił się informacjami dotyczącymi przekątnej wyświetlacza kolejnego wariantu, ale to na pewno będzie sprzęt klasy premium. Początkowo twierdził, że pojawi się iPhone z wyświetlaczem o przekątnej 5,8”, a sam ekran będzie zakrzywiony, tył miałby być wykonany ze szkła. Z drugiej strony mamy analityków z Barclays twierdzących, że Apple zwiększy przekątne 5” i 5,8”, zamiast 4,7 i 5,5” i nadal będziemy mieli dwa modele do wyboru. Warto zaznaczyć, że obydwa modele mogą mieć wyświetlacze bez ramek i będą one zakrzywione.

Sam już nie wiem, w co wierzyć, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się pozostawienie dwóch wariantów. Standardowy nadal będzie korzystał z ekranu TFT LCD i jednego aparatu, a Plus dostanie OLED i aparat z dwoma obiektywami.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek