Michał11.10.2015
Uber, czyli tańsza alternatywa taksówki – recenzja apki na iOS

Gościnny wpis użytkownika @szyder_

Ostatnio miałem okazje skorzystać z usług firmy Uber. Wspomniany usługodawca jest nowym graczem na rynku przewozu osób, budzący w swoim środowisku skrajne emocje.

Samą aplikacje oceniam dobrze, jest czytelna i prosta w obsłudze. Sam proces rejestracji przez aplikacje jest bezproblemowy.

Zalety aplikacji:

 • śledzenie na mapie dostępności aut w naszej okolicy
 • realny czas przyjazdu zamówionego przewozu
 • dane kierowcy i auta
 • szczegółowe dane zrealizowanego przejazdu np. czas, trasa, płatność

Wady aplikacji:

 • brak realnego czasu dotarcia na miejsce
 • brak możliwości dodzwonienia się do kierowcy pomimo takiej opcji

Uber

Uber jest świetną alternatywą dla tradycyjnego przewozu osób. Za pomocą smartfona możemy w łatwy sposób przemieszczać się. To druga tego typu usługa na rynku polskim po Mytaxi.

Co do samej usługi to twórcy powinni zmienić zasady wyceny przejazdu. Podawane widełki cenowe nie pokrywają się z rzeczywistością, tzn. wychodzi drożej co tłumaczone jest nielogicznymi dla mnie uwarunkowaniami. Ważne również są warunki anulacji zamówionego przewozu. Możemy to zrobić w dwóch przypadkach – do 5 min. po zamówieniu lub kiedy kierowca spóźnia się powyżej 5 minut od pierwotnego czasu przyjazdu. W innych przypadkach może zostać naliczona kwota za odwołanie.

Zachęcam do zarejestrowania się w usłudze Uber a otrzymamy kod rabatowy na kwotę 40 zł.

Uber
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Xyz

  Jak to możliwe, ze do tak krótkiego artykułu wkradło się kilka nieścisłości:
  #1 pierwszy na naszym rynku było iTaxi
  #2 ceny nie są konkurencyjne względem tradycyjnych korporacji lub innych aplikacji? Samo to, ze uber nie ma stref pozwala ZNACZĄCO obniżyć koszt przejazdu.
  #3 warto rownież wspomnieć o czystych i całkiem przyzwoitych samochodach oraz miłych kierowcach, którym zależy. To robi wielka różnice

  • Rozsądny

   Jak to możliwe, że drogi czytelniku, w twoim komentarzu wdarło się kilka nieścisłości:
   #1 Uber to nie taksówka, w związku z tym porównanie do iTaxi jest delikatnie mówiąc kretynizmem.
   #2 Uber nie ma stref i nie podlega pod przewóz osób ( w myśl przepisów), dlatego może nas „rolowac ” jak i kiedy chce co znacząco PODWYZSZA koszty przejazdu.
   #3 Korzystając z Ubera nie maju prawa do ZADNEGO ubezpieczenia w przypadku ewentualnej kolizji
   #4 stwierdzenie o czystych przyzwoitych samochodach i miłych kierowca, jest tak samo rozsądne jak stwierdzenie że brodaci mężczyźni są romantyczni lub że blondynki słabo gotuja.
   #5 proponuje zapoznać się z obowiązującym w Polsce Prawem Przewozowym i dopiero udzielać się publicznie, nie robiąc z siebie kretyna.
   #6 gratuluje pomysłu wspierania czarnej strefy
   #7 Uber taki dobry pomysł, to dlaczego jego działalność jest nielegalną w kółku państwach świata? Tylko ciemnemu Polakowi temat się podoba, bo na „alpage zaoszczedzi”.

 • Jerzy Traczyński

  Drogie One Tech, chciałbym być waszym czytelnikiem, ponieważ często serwujecie przydatne informacje. Niestety, w większości przypadków, kiedy czytam Wasze artykuły, moje uszy krwawią od natłoku błędów. Zapominacie o odmienianu nazw i marek, robicie liczne powtórzenia i nadużywacie takich zwrotów jak „gigant z Cupertino”. Proszę, zatrudnijcie kogoś od korekty językowej lub weźcie jakiś przyspieszony kurs z redagowania tekstów. Niestety, ale na razie będę starał się omijać Wasze teksty (bądź nie Wasze, ale przez Was publikowane, jak ten powyżej). :(