Krzysiek Borek06.04.2016
Układ scalony A10 może zdziałać cuda z żywotnością baterii w cieńszym iPhone 7

Apple nie przeszkadza, że żywotność baterii jest niższa, niż powinna i nie ukrywają, że zależy im na jak najcieńszej konstrukcji, choć w tym roku sytuacja może się nieznacznie zmienić.

ETNews donosi, że dzięki technologii fan — out będzie można zastosować pojemniejsze ogniwo, które nie odbije się negatywnie na grubości konstrukcji nadchodzącej słuchawki. Poza tym układ scalony również będzie bardziej kompaktowy (większość części będzie zamkniętych w jednym układzie scalonym). W praktyce oznacza to, że producent będzie w stanie wykorzystać resztę powierzchni na wdrożenie pojemniejszej baterii.

ip7

Wcześniej TSMC mówiło, że to trudny i żmudny proces (wprowadzenie fan — out), jednak zajęli się produkcją układów scalonych w takiej formie, nie wiemy tylko jaka firma im to zleciła.

W przeszłości Apple współpracowało głównie z TSMC w kwestii układów scalonych, a ostatnie doniesienia mówią, że tylko oni zajmą się produkcją A10. Warto wspomnieć, że nie oznacza to rychłego wprowadzenia fan — out do iPhone’a 7, ale nie można tego wykluczyć.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek