Krzysiek Borek05.10.2016
Układ scalony A10X Fusion poddany testom wydajnościowym?

Do debiutu nowych iPadów Pro pozostało jeszcze sporo czasu, ale wygląda na to, że zdecydowanie wcześniej poznamy moc obliczeniową układu scalonego, który powinien się w nich znaleźć, mowa o Apple A10X.

Techstatic dotarło do wyników testu wydajności przeprowadzonego za pomocą aplikacji mobilnej Geekbench 4 i wyniki są imponujące (operacje jednowątkowe – 4236, wielowątkowe – 6588). Obydwa iPhone’y 7 mogą pochwalić się niższymi wynikami 3500 (operacje jednowątkowe) i 5600 (wielowątkowe), nawet iPad Pro ma niższe wyniki.

iPad

Źródło informacji portalu Techstatic w sierpniu tego roku zaserwowało nam wgląd w wyniki testów wydajności układu scalonego A10, choć były o 15% niższe niż powinny. To spowodowało, że źródło nie było do końca wiarygodne lub test został przeprowadzony na wstępnej wersji układu.

Teoretycznie wszystko się może zgadzać, ponieważ niedawno ukazały się pierwsze doniesienia i iPadzie Pro 7,9” ze złączem Smart Connector, czterema głośnikami i mikrofonami. Poza nimi znajdzie się również wyświetlacz True Tone i 12MPix aparat główny. Te same doniesienia mówiły o modelu pośrednim między 9,7”, a 12,9”, co spowoduje, że Apple będzie nam serwować 4 tablety, a nie 2 lub 3 (o ile plotki okażą się prawdą).

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek