Wacław Niezgoda31.08.2015
Ukryte znaczenia zaproszenia Apple

Już 9 września, w środę odbędzie się konferencja Apple, na której zobaczymy nowe iPhone’y i najprawdopodobniej nowe Apple TV. Cupertino zdążyło już rozesłać zaproszenie na tą imprezę, miłośnicy czytania między wierszami odnaleźli już parę „ukrytych” informacji z grafiki, oto one.

Po pierwsze Siri

4

Grafika na pierwszy rzut oka wygląda jak interfejs asystentki głosowej Siri z nowej odsłony sytemu iOS 9. Siri jak wiadomo ma stać się bardziej inteligentną niż teraz, zobaczy co wyświetlamy na ekranie i na tej podstawie wykona zadane polecenie. Może usłyszymy o większej integracji Siri, albo dodatkowych językach?

Po drugie kolory, znajome prawda?

1

Barwy fal do złudzenia przypominają tarczę SMPTE, czyli znaną dobrze starszemu pokoleniu. Podczas gdy zaczynały się pierwsze transmisje za pomocę medium znanego szerzej jako telewizja. Czyżby Apple miało zamiar „wynaleźć” telewizję na nowo?

Trzecie jest uproszczenie po wydarzeniu

2

WYobrażamy sobie w tym momencie, że górna część jabłka to oś czasu. Po lewej widzimy chaotyczne linie, niekontrolowane przez nikogo, w żaden sposób. Na środku jest punkt, który uspokaja wszystko, układa w odpowiednim porządku. Linie, które idą dalej są już ułożone jedna nad drugą. A więc Apple znów widzi się zmiana świata na lepsze.

A może nacisk?

3

Force Touch to nowa technologia, dzięki której sprzęt wyczuje z jaką siłą naciskamy na gładzik lub ekran. Wprowadzona w nowym MacBooku oraz Apple Watchu, pookazała, że sprzęt potrafi odróżnić czy lekko przesuwamy, czy mocno przyciskamy i w zależności od tego wywołuje odpowiednią akcję. Nowy sposób interakcji ze sprzętem, moim zdaniem rozszerza w znacznym stopniu możliwości.

Dodam jedynie, że można odczytać jeszcze dużo więcej, wszystko zależy od wyobraźni odczytującego. A co wy widzicie „między wierszami” grafiki zapraszającej na konferencję? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Źródło: razorianfly.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
  • SIMON

    Na srodku, w punkcie, ktory uspokaja wszystko, slychac strzaly.