Krzysiek Borek06.02.2015
UpScale – zmień rozdzielczość wyświetlacza w iUrządzeniu z iOS 8

Od wydania Jailbreak przeznaczonego dla iOS 8 minęło sporo czasu. Wraz z jego nadjeściem wydano interesujące rozszerzenie o nazwie UpScale.

Rozszerzenie pozwala na sztuczną zmianę rozdzielczości starszych modeli iPhone do rozdzielczości iPhone 5S/6/6 Plus. Nie obciąża ono procesora, więc podczas użytkowania nie wystąpi drenaż baterii. Pobierzecie je z repozytorium: repo.bd452.com

W tym momencie używam rozszerzenia na iPhonie 4S, a najwyższa rozdzielczość dla niego to 760 × 1140. Jest to najwyższa wartość, która nie powoduje artefaktów, więc najlepiej taką ustawić. Automatyczny wybór rozdzielczości z 5S/6/6 Plus spowoduje nienaturalne rozciągnięcie ekranu urządzenia na, którym działa rozszerzenie.

1

Wraz z tym rozszerzeniem należy zainstalować dwa dodatkowe, są nimi ForceGoodFit i DietBar. To pierwsze jest niezbędne podczas użytkowania UpScale, pomimo że większość aplikacji sama dostosuje się do nowej rozdzielczości. Są też takie, które jej nie zniosą i trzeba użyć programu.

DietBar odpowiada za belkę powiadomień, które wyświetlane są na górze. Działa z większością aplikacji, choć wyjątkiem jest tutaj Tapatalk. Pamiętajcie, że rozszerzenie działa na każdym urządzeniu z iOS 8, wliczając w to iPada i iPoda. Jeżeli użyjecie rozszerzenia na 5S i ustawicie rozdzielczość z 6 Plus ,to wyświetlacz automatycznie będzie miał orientację poziomą znaną z iPada.

3

Jeszcze jedno, po instalacji każda ikona będzie nachodzić na inne, więc zalecam instalację Springtomize i edycję wierszy i kolumn na pulpicie głównym i docku. Dodatkowo ustawcie poziome odstępy na maksimum, a pionowe na 1.50.

Rezultaty:

2

Nie odpowiadam za wszelkie szkody spowodowane nie umiejętnym użytkowaniem rozszerzenia. Pamiętajcie również, że nie pozwala ono na ustawienie rozdzielczości, która nie pozwoli na sprawne używanie iUrządzenia. Jeżeli ustawicie nieodpowiednią rozdzielczość utkniecie w trybie awaryjnym.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek