Krystian14.03.2014
Usprawniamy działanie Touch ID po aktualizacji do iOS 7.1

Wydana ostatnio wersja stabilna iOS 7.1 pracuje zdecydowanie szybciej niż poprzednia, czasem jednak pojawiają się pewne problemy.

Informacja ta dotyczy jednak tylko użytkowników, którzy używali wersji beta iOS 7.1. Problem może dotyczyć wszystkich, nawet aktualizujących bezpośrednio z wersji 7.0.6. W tych wypadkach często zdarza się, że TouchID zaczyna działać zdecydowanie wolniej niż w wersji beta. Szczególnie widać to podczas odblokowywania telefonu przez przeciągnięcie po powiadomieniu i przejściu do danej aplikacji.

Jak rozwiązać problem? Niestety trzeba poświęcić na to kilka minut – rozwiązaniem jest tylko przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych i ponowne wgranie kopii. Możecie to zrobić z iCloud, ale ja polecam zrobić kopię na komputerze, zabezpieczyć ją hasłem i przenieść aplikacje z telefonu. Dzięki temu po przywróceniu na naszym urządzeniu zostaną wszystkie zapisane dane i hasła w różnych aplikacjach. Zawsze mniej pracy aby iUrządzenie było w takim stanie jak poprzednio.

Po całej procedurze należy ponownie dodać odciski palców do TouchID – te dane nie są nigdy zapisywane w kopii bezpieczeństwa. Teraz wszystko powinno działać znacznie lepiej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_