Wacław Niezgoda04.06.2015
Uważaj na swojego WhatsAppa!

Whatsapp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi próbuje znaleźć słabe punkty w aplikacji.

Chciałbym was dzisiaj ostrzec, ponieważ przy odrobinie nieuwagi, nasze konto na Whatsappie może zostać przejęte w bardzo prosty sposób, wystarczy fizyczny dostęp do smartphone’a.

Znając numer telefonu ofiary, logujemy się za jego pomocą na swoim telefonie. Aplikacja prosi nas o weryfikację, ponieważ wybrany numer jest już używany. Proces weryfikacji odbywa się przez połączenie, nie przez wiadomość SMS co nie wymaga znajomości PINu do odblokowania telefonu. Po wysłuchaniu kodu i wpisaniu go do naszego telefonu mamy konto ofiary na własność.

W przypadku kiedy ofiara ma włączoną Siri, można poznać nawet jej numer tlefonu. Pozwala to na przejęcie właściwie każdego konta, przez zwykłą nieuwagę właściciela.

Poniżej możecie zobaczyć jak prosta jest cała procedura. Tak więc uważajcie gdzie zostawiacie swojego smartphone’a.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • Telegram

  Śmieszny whatsapp i tym podobne facebooki powinny dawno zniknąć z tej planety, mogą czyścić buty innym poważnym komunikatorom jak np Telegram.

  Szyfrowanie end to end, lokalne hasło do aplikacjii, plus dodatkowo opcja weryfikacji dwu-etapowej przy logowaniu. i w takim wypadku jeśli ktoś chce przejąć moje konto może mnie cmoknąc w pompke, nie uda mu się choćby poznał mój numer telefonu. Bo i tak musi podać raz że moje prywatne hasło, dwa specjalny kod który przychodzi tylko na mój nr/smartfon, i jakby tego było mało musi poznać jeszcze trzeci kod zabezpieczenia aplikacji.

  Powodzenia.

  Dobra wiadomość jest taka że coraz więcej ludzi migruje z fb whatssapow i tym podobnych gówien, własnie na Telegram.i nie tylko. jest jeszcze kilka równie bezpiecznych aplikacjii choć dużo mniej znanych/lubianych.

  • Żelki z meliny.

   Kiepska kryptoreklama. Równie dobrze mógłbyś mieć pretensję ze kiedy zgubisz dowód osobisty to ktoś może poznać adres Twojego zameldowania. Wystarczy pilnować telefonu, który dziś dla wielu służy jako narzędzie do codziennej pracy, gdzie ma zapisane wiele ważnych i poufnych informacji.

   • Telegram

    kryptoreklama? człowieku poleciłem aplikacje ktorą używam i ktorą uważam za najlepszy tego typu wybor, co mam na siłe kłamać żeby Cie usatysfakcjonować wtedy byś tego nie uznał za reklame? fakty są takie jakie przytoczyłem powyżej, telegram wciąga nosem whatsppy i inne tego typu badziewia z fb na czele. Jest o wiele szybszy, o wiele lżejszy i o wiele bardziej przyjazny dla akumulatorka, jest o wiele mniej zasobożerny jeśli chodzi o pamięć i najważniejsze- 2 etapowe weryfikacja przy logowaniu. kiedy dowiesz się co to oznacza, i kiedy dowiesz się że whatsapp i fb messenger tego nie mają, wtedy pogadamy. nie wspominam o secret chatach, bo pewnie wogole nie masz pojęcia o czym mowie.

    bajki o pilnowaniu telefonu wciskaj autorowi tego newsa. tutaj chodzi o to co się dzieje kiedy już ten telefon dostanie się w niepowołane ręce. Ja jestem wtedy bezpieczny, dzięki 2 etapowej weryfikacji. a jak widzisz na filmie powyżej, ludziki z whatsapp są w ciemnej duupie. tyle odemnie. kryptoreklama bo wymieniłem zalety czegoś co przebija inne komunikatory o głowe. genialny jesteś. jeszcze gdybym skłamał to mogłbyś psioczyć ale w tym momencie nie masz do tego prawa. fakty są po mojej stronie.

    • Żelki z meliny.

     Tak jak napisałeś. Używasz i uważasz są najlepszą. I tylko Twoja racja jest stuprocentowa.
     Tyle mi wystarczy żeby zakończyć dyskusję.

     • telegram

      piszesz to bo brak Ci argumentow, to chyba oczywiste. Najłatwiej jest zapsioczyć i uciec z podkulonym ogonem, jak pipa. idz być pipą gdzie indziej :) argumenty misiu, ja sie nimi obronie, o mnie się nie martw.

     • Żelki z meliny.

      Pajac jestes! Argumenty? Jeden, dosłownie jeden argument. Więcej plusów w stosunku do Whatsappa (którego zresztą i tak nie używam) nie widzę. Poza tym ze zerżnęli dosłownie wszystko z w/w i dodali lepsze zabezpieczenia. Jest sie czym chwalić. Chyba tym że zaoferowali 200000 zielonych komuś komu uda się zhakować ich aplikację. Będę kładł sie ze śmiechu kiedy komuś sie to uda.
      Szkoda że nie będę mógł wtedy zobaczyć twojej miny, zawiedzionej jak mina dziecka któremu ktoś obiecał lizaka i mu go nie dał.