Krzysiek Borek07.10.2015
Użytkownicy iOS nie pozostawiają suchej nitki na ostatniej aktualizacji YouTube

Minął zaledwie dzień od aktualizacji YouTube dla iOS, a aplikacja po zmianie wyglądu nie zbiera zbyt pochlebnych ocen.

Aktualizacja w głównej mierze skupiła się na zmianie interfejsu aplikacji, która teraz nawiązuje do wytycznych Material Design. Dodatkowo za pomocą aplikacji możemy wysyłać własne materiały wideo i edytować je. Akurat ta zmiana jest dla mnie zadowalająca, choć nie wrzucam zbyt wielu wideo na YT. Niestety, mało kto jest zadowolony ze zmian wprowadzonych przez Google i aplikacja zbiera łomot od użytkowników.

 Większość niepochlebnych ocen ląduje za zmianę wyglądu i źle wyglądający pasek na samej górze interfejsu, nie wspominając o białym pasku, który służy do wyszukiwania interesującej nas zawartości. Jedna z recenzji aplikacji zaczyna się od słów „Jak nie tworzyć interfejsu.” Wiele opinii na temat aplikacji zaczyna się podobnie, jak widać Material Design nie pasuje wszędzie.

  
Z kolei inni użytkownicy narzekają na nawigację, która została zmieniona razem z interfejsem, dodaje ona nowe gesty i przesunięcia, aby dotrzeć do interesującej nas zawartości. Według niektórych Google nie potrzebnie dodało nowe animacje przejść w zawartości, która jest obecnie dostępna.

  

Now I have to press a back button to go to a different channel,” laments one iTunes reviewer, summing up the overall sentiment succinctly. “Basically, this update got rid of all of the simple functionality that the app had, and replaced it with big pictures and pretty colors.

 

  
Na Google i aplikacji nie pozostawiono suchej nitki, użytkownicy zauważyli, że nie kuszono się o dodanie wsparcia dla wielu nowości zawartych w iOS 9, a w szczególności picture in picture. Nowa wersja nie wspiera nawet Slide Over lub Split View, według nie wielu to kolejna wada.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek