Krzysiek Borek18.09.2016
Vernee Mars dostępny w przedsprzedaży

Vernee coraz śmielej poczyna sobie na rynku mobilnym, czego dowodem jest kolejny wprowadzany do sprzedaży model smartfona.

Obecnie możecie składać zamówienia przed sprzedażowe na model Mars, który przynajmniej tyłem nawiązuje do nowych iPhone’ów.

Podoba mi się podejście producenta w kwestii oprogramowania, ponieważ znowu będziemy mieli do czynienia z czystą kompilacją Androida Marshmallow. Byłem bardzo zdziwiony (pozytywnie) ilością aplikacji dostępnych w pamięci Thora (potrzebne minimum) i mam nadzieję, że w przypadku nowszego modelu będzie podobnie.

1474168840204390

Jednostką centralną będzie układ scalony MediaTek Helio P10, choć mam co do niego mieszane uczucia. Wszystko z powodu niedawnych testów Xperii XA korzystającej z tego samego układu i zaledwie 2GB pamięci operacyjnej.

W przypadku sprzętu Sony widoczne były zwolnienia animacji i lagi zdarzające się od czasu do czasu. Z grami teoretycznie nie było problemów, chociaż podczas grania w Asphalta 8 lub Modern Combat 5 widziałem niezbyt płynne animacje. Być może 4GB pamięci operacyjnej w Marsie z tym pomoże, ale osobiście w to wątpię, ponieważ układ graficzny Mali T860MP2 nie należy do najwydajniejszych.

1474168838372178

5,5 – calowy wyświetlacza Full HD chroniony przez Gorilla Glass 3 powinien wystarczyć większości, a jego maksymalny kąt widzenia wynosi 178 stopni. Warto nadmienić, że za jego produkcję odpowiedzialny jest Sharp, który zaimplementował w nim technologię TDDI. Sprawia ona, że wyświetlacz jest czulszy na dotyk użytkownika i bardziej responsywny.

1474168843200866

Ciekawym rozwiązaniem jest technologia Vcharge bazująca na PumpExpress (szybkim ładowaniu) sprawiająca, że wbudowana w Marsa bateria ładuje się szybko i bezpiecznie. Pozwala ona na naładowanie baterii o pojemności 3000mAh do połowy w zaledwie 30 minut, więc szybko będziecie mogli wrócić do pracy ze sprzętem. Poza tym czytnik linii papilarnych umieszczony jest w stylu Sony (na boku obudowy), ale nie odgrywa roli przycisku zasilania. Vernee chwali się, że takie umieszczenie czytnika jest innowacyjne, ale zapoczątkowało to Sony, więc nie mogę się z tym zgodzić.

1474168846314228

Jak już wspominałem, Mars jest obecnie dostępny w przedsprzedaży, a jego regularna powinna zacząć się w drugiej połowie przyszłego miesiąca. W tym momencie sprzęt kosztuje 229,99$ (885 zł bez podatku/cła) i kupicie go tutaj.

Źródło: Gearbest.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek