Krzysiek Borek05.11.2015
W Chinach można skorzystać ze zwiększenia pamięci wewnętrznej z 16GB do 64 lub 128

Nie mam wątpliwości, dlaczego Apple nadal sprzedaje iPhone‚y z 16GB pamięci wewnętrznej.Chodzi o pieniądze, a wyższe warianty pamięciowe są droższe od „podstawki”, więc większość rzuca się właśnie na 16.

Jest wiele sposobów na skorzystanie z większej ilości pamięci, wliczając w to aktualizację do najnowszej wersji iOS 9 lub zakup akcesoriów firm trzecich, które pozwolą rozbudować pamięć iPhone‚a. Niektóre z nich łączą się ze sprzętem bezprzewodowo, a inne przez port Lightning.

Jednakże niektóre serwisy w Chinach znalazły nieścisłości w zabezpieczeniach iOS, pozwalające na wymianę pamięci NAND w iPhone‚ach i iPadach. Nikt wcześniej tego nie osiągnął. Wymiana standardowego dysku lub SSD w komputerze osobistym to bułka z masłem, jednak użytkownicy iGadżetów i innych urządzeń mobilnych nie mogą zrobić tego w ten sam sposób.

W Chinach wymiana pamięci z 16GB na 64 lub 128GB kosztuje od 70 (270 zł) do 90$ (350 zł). Najwyraźniej serwisy znalazły sposób na przyjęcie innej pamięci NAND niż fabrycznie montowana. Wszystko dzięki lukom w mobilnym systemie operacyjnym Apple.

Wymiana zajmuje godzinę, oczywiście należy rozłożyć iPhone‚a i usunąć NAND z płyty głównej, a potem zastąpić go nowym i pojemniejszym. Żeby usunąć starą pamięć,należy ją odpowiednio podgrzać, aby „zeszła” z płyty głównej, więc w przypadku modelu 5S ryzyko podczas wymiany jest wyższe. iPhone‚y 6 i iPady nie mają z tym w ogóle problemów.

Po zamontowaniu iPhone lub iPad są uruchamianie z powodzeniem tak długo, jak wszystkie informacje potrzebne do aktywacji są przeniesione na nową pamięć, wliczając w to specyficzne dla każdego egzemplarzu identyfikatory.

Obecnie trudno powiedzieć, czy metoda będzie ogólnodostępna dla wszystkich, ale z raportu wynika, że pamięć została wymieniona w co najmniej 70 iUrządzeniach.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Super! Jeszcze jakby była możliwość wymiany kości w 4S i w Polsce to dopiero byłoby cudo :-)

  • Rafał Gruszka

   Ja bym sobie wymienił ram w Iphone 6 😆

  • krzysiekb92

   4s za mały,wiec mogłyby być problemy.

   • Ja mam 8GB, a są wersje 64GB taka kość się mieści.

 • SteVan

  Steve się w grobie przewraca – do czego to doszło …

 • No dobra zamieniłem 4S 8GB na 64GB :-)
  Co się będę pier…olił :-)