Krzysiek Borek26.10.2016
W nowym MacBook Pro nie będzie przycisku Escape, ale Apple ma rozwiązanie

Wczoraj pojawiły się zdjęcia najnowszego MacBooka Pro i wygląda on fenomenalnie, zwłaszcza dotykowy panel OLED i leżący obok niego czytnik linii papilarnych.

Zauważyłem jednak, że wielu użytkowników zaczyna poddawać pod wątpliwość to rozwiązanie.

Niektórzy mówią, że będzie im brakowało przycisku ESC lub Fx, jasne rozumiem, jesteście do nich przyzwyczajeni, ale jeden z nich można przypisać do innego przycisku, na co pozwala macOS Sierra 10.12.1, więc skończcie narzekać. iPhone’a bez standardowego portu słuchawkowego pewnie kupiliście, poza tym nowszy Pro również znajdzie swoich nabywców.

1

Najnowsza na ten moment wersja macOS Sierra (10.12.1) pozwala użytkownikowi podmienić funkcję jednego przycisku i przypisać ją do innego. Tak więc za klawisz Escape może posłużyć nam Caps Lock, Option, Control (^) i Command.

zrzut-ekranu-2016-10-26-o-13-38-05

Zobaczcie jak to zrobić.

  1. Przechodzimy do preferencji systemu operacyjnego i wybieramy klawiaturę.
  2. Klikamy na przycisk w prawym, dolnym rogu (patrz wyżej).
  3. Pojawi się teraz okienko z przyciskami, do których możemy przypisać inne. W tym momencie wybieramy jeden z wcześniej wspomnianych przycisków i nadajemy mu właściwości klawisza Escape.
  4. Klikamy na OK i zamykamy preferencje.

Po odpowiedniej konfiguracji powinniście mieć podmienione funkcje klawiszy, więc w momencie zakupu nowego MacBooka Pro wiecie, co możecie zrobić, zamiast narzekać, że przyciski bezpowrotnie zniknęły. Apple na pewno zdaje sobie sprawę, że niektórym fanom zabieg się nie spodoba, a ja np. mogę żyć bez Caps Locka w swoim Chromebooku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek