Krzysiek Borek08.10.2015
W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi 21,5″ iMac 4K?

W sieci od niedawna pojawiają się spekulacje, dotyczące rozpoczęcia sprzedaży 21,5” iMaca 4K. Według Marka Gurmana z portalu 9to5mac, sprzęt trafi do sprzedaży 13 października w ograniczonej ilości.

Producent zamierza rozpocząć produkcję odświeżonego iMaca dopiero w listopadzie, więc możecie mieć kłopoty z zakupem, jeżeli nie zdecydujecie się na niego w przyszłym tygodniu. Wątpię, żeby walory estetyczne urządzenia uległy diametralnym zmianom, choć rozdzielczość wyświetlacza może ulec zmianie z fabrycznej na 4096 × 2304 pikseli. To nie jedyna zmiana w komputerze stacjonarnym z Cupertino, iMac potrzebuje również wydajnej karty graficznej, która poradzi sobie z rozdzielczością 4K, więc na pewno umieszczą w nim najnowszy produkt AMD lub nVidii. Od nowości będzie działał na podstawie OS X El Capitan i będzie nieco droższy od obecnie sprzedawanego modelu.

imacs

Poza tym 9to5mac donosi, że Apple pracuje nad nową wersją Magic Mouse wyposażoną w Force Touch wraz z poprawioną klawiaturą Bluetooth, która dostanie pojemniejszą baterię. Jednakże nie wiadomo, czy te akcesoria pojawią się razem z nowym iMakiem 4K.

Wygląda na to, że nie odbędzie się żadna konferencja prasowa, na której ujrzymy najnowszy model komputera stacjonarnego, więc należy śledzić kolejne informacje lub poczekać na oficjalnie wydanie 21,5″ iMaca 4K.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek